Beľan Filip Mešár premiérovo nastúpil za A- mužstvo HK Poprad!

V prípravnom zápase HK Poprad, ktorý odohrali  8. augusta 2019 s poľským tímom Cracovia Krakov, za Popradčanov nastúpil iba 15-ročný útočník Filip Mešár. Rodným mestom mladého talentu je Spišská Belá. V uplynulej sezóne debutoval v popradskom tíme do 20 rokov, väčšinu ročníka však strávil v dorasteneckom výbere. Zo 47 stretnutí zozbieral 47 kanadských bodov (23+24). Dostal sa do národnej reprezentácie v kategórii U16 a dá sa očakávať, že v sezóne 2019/2020 bude mať veľkú šancu dostať sa do reprezentácie do 18 rokov.

Svoj štart v prípravnom zápase s Krakovom za HK Poprad zhodnotil ako veľký rozdiel oproti mládežníckym kategóriám. Seniorov vnímal ako veľkých chlapov so skúsenosťami. ,,V súbojoch   pri mantineli som sa snažil  ísť do toho jemnejšie, aby nevznikol konflikt. Následne som sa čo najviac sústredil na svoj výkon a myslím si, že to bolo z mojej strany dobré,“ konštatoval pre internetový portál Hokejovýsvet.sk Filip Mešár. Náš rodák ďalej uviedol, že po zápase si na svoju adresu vypočul prvé slová chvály, za čo je vďačný a vníma to ako prejav podpory a povzbudenia, aby aj naďalej zbieral skúsenosti.

Ak by sa Filip dostal do zápasu Tipsport ligy (najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku) do 17. októbra 2019, tak by teoreticky mohol byť najmladším hráčom, ktorý kedy v najvyššej súťaži nastúpil na ľad. ,,Bolo by to pre mňa obrovské prekvapenie, veď mám len 15 rokov“ konštatoval Filip, ,,ale aj to sa môže stať. Vnímal by som to ako veľké plus v kariére.“

Už teraz je Beľan Filip Mešár považovaný za veľký talent, ktorý bude miešať karty počas draftu do NHL v roku 2022, kedy môže ísť na rad. Rodina Mešárovcov je, zdá sa, liahňou na hokejovo úspešných hráčov. Veľkým talentom je aj Filipov bratranec Maroš Mešár, ktorý je defenzívnou oporou dorasteneckého výberu HK Poprad.

Obom chlapcom fandíme a prajeme veľa zdravia, sily  a športového šťastia.

Spracované podľa portálu Hokejovýsvet.sk

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X