hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 1K

Beľan Filip Mešár draftovaný do NHL v 1. kole!

V noci 8. júla o 01:00 hod. nášho času sa konalo v NHL 1. kolo vstupného draftu nováčikov. Pre Slovensko bol tento draft historický, k čomu prispel aj náš rodák Filip Mešár. Slovensko malo v 1. kole vstupného draftu NHL 2022 až trojnásobné zastúpenie.

Prvú voľbu na drafte mal k dispozícii tím Montreal Canadiens, ktorý si z nej zvolil Slováka Juraja Slafkovského. Juraj sa tak stal historicky prvým Slovákom, ktorého si kluby zámorskej hokejovej NHL vybrali z 1. miesta draftu. Druhú voľbu na drafte mal k dispozícii tím New Jersey Devils, ktorý si z nej prekvapujúco zvolil ďalšieho Slováka obrancu Šimona Nemca. Obaja hráči tak prekonali doterajší rekord Mariána Gáboríka, ktorého si v roku 2000 vybrala z 3. miesta Minnesota Wild.

Tretím draftovaným slovenským hokejistom v 1. kole sa stal rodák zo Spišskej Belej Filip Mešár, ktorého si z 26. miesta draftu vybral tím Montreal Canadiens. Stane sa tak spoluhráčom ďalšieho Slováka a svojho kamaráta Juraja Slafkovského. Najslávnejší a historicky najúspešnejší klub NHL Montreal Canadiens tak využil oba svoje draftové voľby v 1. kole na výber slovenských útočníkov.

Filipovi ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho mesta aj vo svete a prajeme mu veľa úspechov v jeho ďalšej hokejovej kariére a snahe stať sa úspešným hráčom v najlepšej hokejovej lige sveta NHL.

Najčítanejšie články

Najnovšie články