Aktuality
Počet zobrazení 1K

Autogramiáda Filipa Mešára v rodnom meste

V piatok 5. augusta 2022 sa v hokejbalovej hale v Spišskej Belej uskutočnila autogramiáda Filipa Mešára, 18-ročného hokejistu z nášho mesta, ktorého si v tohtoročnom drafte NHL vybral v prvom kole z 26. miesta kanadský klub Montreal CANADIENS. Práve na tomto hokejbalovom ihrisku sa to všetko začalo, kde Filip urobil svoje prvé „kroky“ na ľade, či na hokejbalovom asfalte. Filipov príbeh je o tom, ako sa malý chalan zo „Žingorky“ dostal do veľkej NHL, a to priamo do najslávnejšieho klubu tejto ligy – do „Canadiens“. Na autogramiádu prvého hokejistu zo Spišskej Belej, ktorý bol draftovaný do najlepšej hokejovej ligy sveta, prišlo okolo 600 jeho fanúšikov zo širšieho regiónu, dokonca aj zo Šariša či Liptova.

Autogramiádu zorganizoval Mestský športový klub Spišská Belá, za ktorý Filip hrával nielen hokejbal, ale aj futbal. A neskôr sa rozhodol pre hokej, aj keď popri ňom si vždy, keď mohol,  prišiel zahrať aj hokejbalovú extraligu za Spišskú Belú , kde vždy vynikal a bol lídrovom družstva a mnohé úspechy v belianskom hokejbale sa spájajú s jeho menom. A v našej hokejbalovej hale sme ho stretávali aj počas tejto zimy na ľade, resp. pred nedávnom si prišiel zahrať aj hokejbal s kamarátmi z nášho mesta.

Na úvod podujatia Filip zodpovedal na niekoľko otázok, ktorému mu položil prezident MŠK Spišská Belá Štefan Bieľak. Následne primátor mesta Jozef Kuna zablahoželal Filipovi k dosiahnutému úspechu a odovzdal mu hokejový dres s logom „Srdcom Belančan“. Filip si pozval na toto podujatie aj dvojicu trénerov z HK Poprad – Jozefa SkokanaRadoslava Suchého, ktorí ho v poslednom období v Poprade trénovali. Počas autogramiády „bežala“ v hale veľkoplošná projekcia, na ktorej sa objavilo vyše 80 Filipových fotografií  a videí – od jeho prvých krokov na ľade až po tento tohtoročný draft do NHL.

Okrem podpisových kartičiek a plagátov, ktorých bolo pripravených dosť, organizátori pripravili aj dva veľké postery s fotografiami Filipa (v životnej veľkosti), pri ktorých sa bolo možné odfotiť a ktoré boli na záver Filipom podpísané a budú natrvalo umiestnené v hokejbalovej hale. Okrem toho sa fanúšikovania mohli s Filipom dosýta odfotiť, či si dať podpísať aj rôzne osobné či reklamné predmety.  Aj sám Filip, ako uviedol, bol rád, že sa aspoň takýmto spôsobom mohol poďakovať svojim fanúšikom v rodnom meste za to, že mu držia palce a že ho podporujú.

Samotná autogramiáda, ktorá trvala vyše troch hodín, bola ozaj výnimočná tak, ako bol výnimočný aj draft prvého beľana do NHL. A bola veľmi dobre pripravená.  Za je organizáciu a podporu ďakujeme Mestu Spišská Belá, ako aj hokejbalistom a hokejistom MŠK Spišská Belá a za grafickú prípravu podpisovej kartičky a plagátu Marekovi „Podolovi“ Podolinskému. Kartičky a plagáty nám sponzorsky vytlačila Tlačiareň Kežmarok GG – Martin Griglák, za čo mu patrí veľké ĎAKUJEM, ako aj Petrovi Frankovskému – Kraf s.r.o. Spišská Belá, ktorý sa podieľal na zhotovení dvoch veľkoplošných posterov.  Za fotografie z autogramiády ďakujeme Pavlovi Humeníkovi. Ale na záver treba poďakovať predovšetkým Filipovi, ktorý si dokázal nájsť čas vo svojom nahustenom programe na svoje rodné mesto, však už o týždeň odlieta do Kanady, do prípravného campu CANADIENS. Preto FILIP, ďakujeme a držíme palce, aby sa ti darilo!  A na záver možno len dodať: nech je táto Filipova hokejová cesta pre mnohých, najmä tých najmenších veľkou inšpiráciou a vzorom, že ak sa chce, tak sa to dá. Treba mať aj pevnú vôľu, nestačí len talent ….

Autor článku: Štefan Bieľak, prezident MŠK Spišská Belá  

 

Najnovšie články