hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 7

Arpád Soltész bol opäť hosťom Belianskej kaviarne

Uplynulý piatok večer mal v Spišskej Belej podtitul literárny. Pozvanie do Belianskej kaviarne prijal po roku už druhýkrát známy slovenský novinár Arpád Soltész. Pracoval vo viacerých regionálnych aj celoslovenských denníkoch i týždenníkoch a pôvodne sa špecializoval na investigatívnu žurnalistiku. Po tom, čo sa v 90. rokoch prejavil ako odvážny a neodbytný novinár, stal sa obeťou fyzického útoku, ktorý nebol nikdy vyšetrený. V súčasnosti pôsobí ako politický komentátor spravodajského portálu v súkromnej televízii. Ako spisovateľovi – autorovi beletrie – mu vyšli už dva romány: v roku 2017 Mäso – Vtedy na východe a v roku 2018 Sviňa.

Literárny večer bol pochopiteľne zameraný na diskusiu o nateraz poslednej autorovej knihe. Životné príbehy jednotlivých vymyslených postáv vykresľujú systém, v ktorom neexistujú hranice, kde zlo zožiera krajinu všetkým na očiach. Autor úsmevne pripustil, že jedinou skutočnou postavou je jeho vlastný kocúr Lucifer.

Arpád Soltész však s citom hovoril aj o rôznych aspektoch zo života Jána Kuciaka, ktorého osobne poznal a profesionálne s ním spolupracoval. Hodnotilo sa aj to, čo sa na Slovensku zmenilo po vražde novinára a jeho snúbenice. Hosť v poradí ôsmej Belianskej kaviarne napríklad ocenil prácu vyšetrovacieho tímu, čím zúčastneným dodal nádej v existenciu spravodlivosti. Odpovede na politicky orientované otázky boli zodpovedané opatrne, lebo, ako sám povedal: „Novinár nemá mať čo pravdu, musí mať fakty.“ V účastníkoch literárneho večera zanechal hosť Arpád Soltész dojem čestného človeka, ktorý profesionálne robí svoju prácu.

Tags: Aktuality

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X