hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 282

Ani pandémia nezastavila cezhraničný koncert partnerských ZUŠ

Dištančná výučba na našich školách s malými prestávkami funguje už skoro rok. Nik by si pred epidémiou koronavírusu  nevedel predstaviť, ako sa dá ,,zo dňa na deň“ začať a dlhodobo vyučovať aj umenie cez počítač.

Bolo nepredstaviteľné učiť v základnej umeleckej škole na diaľku, bez pravidelného systematického prezenčného dohľadu učiteľa, ktorý usmerní, naladí nástroj, predvedie hru novej skladby, ukáže kroky pri tanci, potiahne ruku so štetcom na výtvarnej a podobne. Naši žiaci sa  počas tohto obdobia museli naučiť skĺbiť všetky tieto veci a zvládnuť ich len za teoretickej pomoci vyučujúceho na druhej strane počítača. Ale aj napriek tomu počas dištančnej výučby naši žiaci pracujú, študujú nové skladby, ale  rozvíjajú aj svoje tanečné schopnosti či výtvarný talent .

Preto sme veľmi radi, že sa nám v čase pandémie, kedy je kvôli nebezpečenstvu šírenia koronavírusu zákaz usporadúvať verejné prezenčné vystúpenia, podarilo  v  spolupráci so ZUŠ Vysoké Mýto uskutočniť jedinečný online Slovensko – český koncert.

Kombináciou skladieb v podaní žiakov našej ZUŠ a žiakov ZUŠ Vysoké Mýto teraz tento koncert prinášame na obrazovky  vašich počítačov. Tešíme sa zo spolupráce s mladými talentmi z Vysokého Mýta! Máme nesmiernu radosť, že aj napriek objektívnym vonkajším nepriaznivým podmienkam vyučovanie umenia žije v oboch našich krajinách a aj  takto vo virtuálnom priestore môžeme rozvíjať naše vzájomné česko – slovenské partnerstvo.

Všetkým priaznivcom umeleckého vzdelávania prajeme príjemné počúvanie  online koncertu žiakov ZUŠ Ladislava Mednyánszkeho zo Spišskej Belej a ZUŠ z Vysokého Mýta.

Slovensko-Český koncert – YouTub 

Mgr. Zuzana Kosturko, DiS. art

riaditeľka ZUŠ L. Medynánszkeho


Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu