hocico...
AktualityAktuality mladí v meste
Počet zobrazení 255

Anglický camp Cesta okolo sveta

Tento rok sme sa v rámci denného anglického campu vybrali na cestu okolo sveta. Celý camp naplánovala a pripravila zahraničná dobrovoľníčka Paula, ktorú hosťujeme v rámci projektu Európskeho Zboru Solidarity.

Téma campu bola zasadená do príbehu, kedy z našej magnetickej mapy sveta zmizli všetky zvieratá. Preto Paula požiadala malých cestovateľov o pomoc s hľadaním stratených zvierat. Podmienkou k cestovaniu boli cestovné pasy, ktoré si účastníci museli vyplniť a tým sa pripraviť na cestu. A tak sme počas týždňa cestovali naprieč kontinentmi a cez šifry, hádanky a iné úlohy sme nachádzali stratené zvieratká. Počas cestovania sme rozširovali aj svoju slovnú zásobu, učili sme sa o formách cestovania, jedle, farbách, oblečení a mnohých ďalších. Taktiež po navštívení každého kontinentu účastníci získali nálepku do pasu.

Anglický camp sme ukončili výletom do ZOO v Spišskej Novej Vsi. No nebol to len taký obyčajný výlet. Úlohou detí bolo získať všetky dieliky puzzle mapy a tak zistiť, kde je ukrytý vzácny poklad. Cez jednotlivé dieliky sme si zopakovali anglické názvy zvierat, naučili sme sa odkiaľ pochádzajú, čo jedia, akej sú farby alebo koľko rokov sa dožívajú.  Poskladaním mapy sa nám podarilo získať polohu a nájsť ukrytý poklad, v ktorom sa skrývala sladká odmena, odznaky a posledná nálepka do pasu, ktorá uzavrela náš dobrodružný cestovateľský týždeň.

 

Tags: , ,

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu