Aké sú najobľúbenejšie mená belianskych detí za rok 2017?

Aj tento rok vám prinášame prehľad najobľúbenejších mien za uplynulý rok. Nastali v poslednom rebríčku nejaké zmeny? Dostali sa na popredné priečky aj tento rok minuloroční víťazi Matej a Martin, či Karin a Diana?

Rodičia v Spišskej Belej boli v minulom roku veľmi kreatívni a tak sa v mestskej kronike objavilo 63 rôznych mien. Niektoré neboli v našom meste za posledné desaťročia zaznamenané vôbec alebo len sporadicky.

Absolútnym víťazom u chlapčenských mien je Matúš, toto meno dostali v Spišskej Belej piati chlapci. Za ním nasleduje Martin, Marko a Patrik. Zaujímavé je, že u najpopulárnejších chlapčenských mien prevládajú tie, so začiatočným písmenom M (rovnako ako posledné dva roky). Dievčenské pokolenie má štyri víťazky a to Zuzanu, Dianu, Emmu a Lilianu. Toto meno dostali tri dievčatká z každého mena. Medzi obľúbenými dievčenskými menami sa nachádza Sofia a Melánia.

V súboji tradičné verzus menej používané mená sa dá konštatovať, že Beľania sa v tomto roku priklonili viac k tradičným slovenským menám. Na detských ihriskách v Spišskej Belej sa tak už čoskoro budú hrať Anička, Terezka a Mária spolu s Arianou, Milinou, či Loren. A futbal si spolu zahrajú Danko, Milan a Dávid, napríklad s Reném, Deanom a Jonášom.

Teší nás, že pôrodnosť oproti minulému roku opätovne stúpla a do radov spišskobelianskych občiankov sa pridalo 87 novonarodených detičiek. Oproti roku 2016, kedy sa v Spišskej Belej narodilo 84 detí, to bolo tento krát o 3 viac. V roku 2015 to bolo 66 detí.

V súboji pohlaví dominuje jednoznačne to ženské s počtom 46 narodených dievčat (rovnako ako v roku 2016). Rok 2017 otvoril svojim narodením Matúš a uzavrela ho malá Ráchel. V Spišskej Belej sa v roku 2017 narodili tri dvojičky – Artur a Gregor, Matúš a Michaela, Martin a Matúš. Najviac detí, celkom 10, sa narodilo v októbri.

Všetkým naším malým prírastkom v Spišskej Belej prajeme veľa zdravíčka a lásky.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X