hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 83

Akcelerujeme mladých

V priebehu marca prebehli pod záštitou občianskeho združenia Expression dva zaujímavé workshopy na  tému timemanažmentu a podnikania, ktoré boli otvorené širokej verejnosti. Workshopy boli súčasťou väčšieho rozvojového programu – Teen akcelerátor, do ktorého sa mali možnosť zapojiť mladí nášho mesta a spoločne naštartovať svoje nápady. Rozvojový program bol otvorení na jeseň minulého roka a dokopy sa doňho zapojilo 20 mladých ľudí, ktorí prešli vzdelávaním na témy projektového manažmentu, rozvojom charakteru, dobrovoľníctva,  timemanažmentu a podnikania. Taktiež prešli praktickou časťou projektovej logiky a boli sprevádzaní od hľadania problému, plánovania, až po realizáciu a hodnotenie vlastných projektov.

Cieľom rozvojového programu bolo inšpirovať a aktivizovať mladých ľudí nášho mesta a okolia, ukázať im, že už aj v mladom veku je možné pracovať na vlastných nápadoch a pretvárať ich na skutočnosť. Program v nich má zrodiť myšlienku, že práve oni sa môžu stať hrdinami súčasnosti a prinášať zmenu.

Teen akcelerátor však nekončí pri pilotnom ročníku, plánuje sa nový, do ktorého sa budú môcť zapojiť ďalší, a tak naštartovať seba a svoje nápady. Projekt bol podporený Nadáciou pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Tím Expression, o.z.

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu