AktualityAktuality mladí v meste
Počet zobrazení 821

Adventný kalendár pre klientov ZOS Strážky

Advent – čas, kedy sme si všetci bližší.
Všetci určite aktuálne prežívame ťažšie obdobie. No zároveň sa nachádzame v období, kedy môžeme prežívať krásny čas, čas adventu, čas kedy deň po dni budeme odratávať príchod najkrajších sviatkov v roku.
My, mladí z nášho mesta sme v tomto čase nezabudli aj na našich seniorov zo zariadenia opatrovateľských služieb v Strážkach. Chceli sme ich nejako potešiť, spríjemniť im dni v zariadení a preto sme sa rozhodli pre nich pripraviť adventný kalendár. Každým dňom ich bude sprevádzať krásny vianočne ladený príbeh a v balíčkoch nájdu aj malé prekvapenie, ktoré ozdobí ich spoločný vianočný stromček. Jednotlivé príbehy sú plné múdrosti, povzbudenia, ale aj vtipu.
Malé prekvapenia, ktoré každý deň nájdu priložené k príbehu a vlastne celý adventný kalendár pre seniorov v zariadení vytvorila naša dobrovoľníčka Pinja, ktorá prišla do Spišskej Belej z ďalekého Fínska a pôsobí vo Face Clube ako dobrovoľníčka  v rámci programov Európskeho zboru solidarity. Do príprav kalendára zapojila celú svoju fantáziu a každej jednej drobnosti, ktorú seniori nájdu v jednotlivých balíčkoch vdýchla vlastné čaro.
Pinji ďakujeme za skvelú prácu a veríme, že sa tento kalendár bude seniorom páčiť, že im jednotlivé príbehy spríjemnia adventné dni a pripravia ich na príchod vianočných sviatkov 😇🎄.

 

 

 

 

 

Tags: dobrovoľníctvo, zahraničné dobrovoľníctvo
Najnovšie články