Aktuality
Počet zobrazení 816

Absolventské vyradenie

,,Sú maliari ,ktorí robia zo slnka žltú škvrnu, ale sú iní, ktorí vďaka svojmu umeniu a múdrosti robia zo žltej farby slnko.“ (Pablo Picasso).

V utorok 18. júna 2024 sa v mestskej kinosále  uskutočnilo slávnostné vyradenie absolventov hudobného a výtvarného odboru ZUŠ Ladislava Medyánszkeho. Žiaci si pripravili skladby rôznych období a žánrov pre klavír, husle, zobcové flauty, akordeóny a komorné trio pre akordeóny. Žiaci vystúpením predviedli svoje skladby s radosťou a nadšením. Všetci sme vo veľkej eufórii a spleti pocitov  počúvali škálu rôznych melódií a veru, bolo čo počúvať. Pre nás, učiteľov, je to veľké zadosťučinenie vidieť, ako z malých žiačikov vyrastú žiaci, ktorí sú schopní presadiť sa v umeleckej sfére.

Absolventi výtvarného odboru prezentovali svoje práce vernisážou výstavy v svadobnej sieni  mestského úradu. Pri pohľade na ich umelecké diela by ste možno  na prvý pohľad nerozoznali , či ide o renomovaného umelca alebo absolventa výtvarného odboru. Slávnosť našich absolventov bola príjemným ukončením umeleckej cesty na našej škole. Veríme, že sa absolventom štúdium na našej škole páčilo , srdečne im  blahoželáme k úspešnému ukončeniu ZUŠ a prajeme im veľa úspechov v ďalšej etape svojho života.

Autor textu: učiteľky ZUŠ

Autor fotografií Mgr. Lenka Molnárová

 

 

 

Najnovšie články