hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 16

8. ročník Fest Fajného Festu opäť v Strážkach

Multižánrový hudobný festival Fest Fajný Fest sa po úspešnom minuloročnom ročníku uskutoční opäť v čarokrásnom anglickom parku renesančného Kaštieľa Strážky. Bude sa konať za dodržania všetkých hygienických opatrení 1. augusta 2020.

Tento rok je line-up FFF vyplnený kvalitnými slovenskými menami prezentujúcimi rôzne hudobné štýly. Medzi headlinerov patrí futuristic pop PUDING PANI ELVISOVEJ, ktorí získali ocenenie najlepšia koncertná kapela (a to trikrát po sebe!). Hip-hopom poteší ZVERINA. Jeho umelecká rebélia obsiahnutá v textoch sa prejavuje humorom, ktorým nikoho nešetrí, ale inokedy aj hlbším odkazom na zamyslenie. Návštevníci sa môžu tešiť aj na slovenský hudobný unikát v podobe experimental & alternative známeho partnerského zoskupenia LONGITAL. Ťažkotonážnu temnotu prinesie s hudobným štýlom ripcore kapela ČAD. Jej líder – známy ako jazykovedec a náboženský redaktor, stojí za ich nevšednými a výpovednými textami.

Priaznivci ska/punk si užijú optimistickú letnú atmosféru produkovanú kapelou FUERA FONDO. S pohodovým reggae rytmom doputuje jedna z najobľúbenejších spišskonovoveských kapiel KARAVANA. Hudbu v ktorej sa prelínajú staré dobré časy s novými a lepšími zajtrajškami, odprezentuje trenčianska grungeová štvorica TAKE SHELTER. Lokálnu hudobnú scénu zastane rockový SCREEN. Tohtoročný Fest Fajný Fest obzváštni a obohatí aj niekoľko akustických hudobných vystúpení. V sérii týchto umeleckých príspevkov sa s folkom predstaví napr. básnik, prozaik a hudobník JÁN MARTON, s indie/folkom CHRIS MAY a pesničkár Samuel Kovalčík alias ZABIŤ FRANTIŠKA. A o nočnú afterparty sa postará DJ dvojica CITRONELA.

Fest Fajný Fest otvára brány v sobotu 1. augusta 2019 už o 11.00 hod. a vstupné ostáva oproti minulému roku nezmenené 11 eur pre tých, ktorí využijú výhodný on-line predpredaj (skončí 29. júla 2020). Festival musí byť tohto roku obmedzený počtom 1 000 ľudí, preto je možné, že na mieste si vstupné v hodnote 14 eur z dôvodu naplnenej kapacity nezakúpite.

Organizátori už tradične pripravujú aj rôzne sprievodné akcie. Deťom a ich rodičom vyčarí úsmev na tvári profesionálny tím animátorov aj s maskotom. Viac informácií získate na www.festfajnyfest.sk, ako aj na facebookuinstagrame. FFF 2020 sa uskutoční najmä vďaka dôvere Slovenskej národnej galérie, spolupráci Mesta Spišská Belá, podpore Prešovského samosprávneho kraja a mnohým sponzorom.

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X