Aktuality
Počet zobrazení 1K

8. máj – DEŇ VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM

Tento deň nám dáva príležitosť vzdať hold všetkým, ktorí sa pričinili o to, že žijeme v mieri. Mier vôbec nie je samozrejmosť. Pripomíname si hrôzy vojny, ktorá hlboko zasiahla do bežného života každého jedného človeka. Je nemožné obyčajnými slovami opísať toto množstvo ľudských tragédií a utrpenia.

Dňa 6.mája 2022 sa stretli pri pamätníku obetiam II. svetovej vojny reprezentanti Mesta Spišská Belá v zastúpení viceprimátorky Mgr. Mary Britaňákovej a jej kolegov, členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Spišská Belá, občania a žiaci základných škôl. Tento rok si pripomíname už 77. výročie ukončenia 2. svetovej vojny na európskom kontinente. Najhroznejšia i najkrvavejšia vojna v dejinách ľudstva sa začala 1. septembra 1939. Hrôzy vojny boli po strašných a dlhých útrapách ukončené v roku 1945 kapituláciou Nemecka a jeho spojencov.

Viceprimátorka mesta spolu s predsedníčkou Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Danielou Linekovou položili veniec k pamätnej tabuli umiestnenej pri mestskom úrade, odkiaľ sa následne presunuli do parku k soche Partizána pri evanjelickom kostole.

Dnešnou spomienkou na ukončenie 2. svetovej vojny vzdávame hold a úctu všetkým padlým vojakom, ktorí položili svoje životy v boji proti nemeckému fašizmu pri oslobodzovaní našej vlasti.

 

Najnovšie články