Aktuality
Počet zobrazení 806

22. ročník Kaštieľnych hier

V dňoch 25. – 26. júna 2022 sa uskutoční 22. ročník Kaštieľných hier. Podujatie organizuje Slovenská národná galéria – Kaštieľ Strážky v spolupráci s Mestom Spišská Belá, s cieľom ponúknuť kvalitný divadelný zážitok prostredníctvom atraktívnych inscenácií pre dospelých i detských divákov.

Slávnostné otvorenie sa uskutoční 25. júna 2022 o 14.30 h. Sobota bude na Kaštieľnych hrách patriť deťom. Privíta ich Divadlo SpozaVoza svojou hrou Vesmíro. Interaktívna inscenácia hravou, vtipnou a dobrodružnou formou rozšíri znalosti o vesmíre, prírodných vedách a astronómii. Hlavné postavy – pán Gala a pán Míro, budú hľadať odpovede na základné otázky: ,,Sliepka alebo vajce?”  ,,Kde je začiatok a kde je koniec?”  čo sa nezaobíde bez humorných situácií… Následne o 15.30 h. bude program pokračovať  tradičnou rozprávkou o troch kamarátoch. Vlado Zetek predstavením Dlhý, Široký a  Bystrozraký z malackého divadla Žihadlo spoločne s deťmi vytvorí dej plný zábavy a zážitkov. Detskú divadelnú sobotu o  16.30 h. uzatvorí prešovské divadlo Babadlo  predstavením Sen jedného duba. Bude to prechádzka všetkými ročnými obdobiami starého duba s emotívnou hudbou Vivaldiho – 4 ročné obdobia. Príbeh H. CH. Andersena je venovaný záchrane stromov a toto predstavenie preto možno vnímať aj ako osvetu na podporu ochrany prírody.

V nedeľu 25. júna 2022 o 20.00 h. činohra Slovenského národného divadla uvedie v anglickom parku predstavenie Sova autorky Natalie Kocab. Príbeh v réžii Valérii Schulzcovej rozpráva o rozdielnych názoroch, prežitkoch, ale i o vzájomnom porozumení dvoch generácií. Vo vile syna a otca sa zároveň ocitnú dve ženy – stará mama a jej vnučka. Mladá žena Vendy je slobodná matka s dieťatkom o ktorom sa jeho otec nestihol pred svojou smrťou dozvedieť. Babička, intelektuálka, ovdovela a už nevládze žiť sama vo svojom dome. Hľadajú preto nový domov, na ktorý sú obe odkázané. Zážitok z predstavenia umocní herecké majstrovstvo jednej z najvýznamnejších slovenských herečiek pani Božidary Turzonovovej v roly starej mamy. V postave vnučky Vendy sa predstaví Barbora Andrešičová, resp. v alt. Anežka Petrová.

Mgr. Daniela Kostková, riaditeľka vysunutého pracoviska Kaštieľ Strážky

Najnovšie články