21. ročník Kaštieľnych hier

Slovenská národná galéria – Kaštieľ Strážky sa celoročne aktívne podieľa na budovaní a formovaní kultúrneho povedomia spoločnosti. Svojou činnosťou ponúka verejnosti nielen prezentáciu svojich stálych expozícií, ale okrem iného aj množstvo zaujímavých podujatí. Počas Kaštieľnych hier 2019 (29. – 30. jún) strážsky anglický park privítal návštevníkov divadelnými predstaveniami a rôznymi atrakciami. Podujatie zastrešila Slovenská národná galéria v spolupráci s mestom Spišská Belá a Občianskym združením Poeta naturae.

Ďurošík, Mestské divadlo ACTORES Rožňava

Sobotný program otvorili herci z prešovského divadla Jonáša Záborského. V ich podaní odznela tragikomická absurdná dráma Audiencia, ktorú v roku 1975 napísal Václav Havel. Celé predstavenie sa odohrávalo v divadelne upravenom prostredí pivovaru a samotný dej poukázal na absurditu komunistickej spoločnosti.

Klaun hudobníkom, Teáter Komika Levice

Nedeľný program potešil najmä detského diváka. Mestské divadlo ACTORES z Rožňavy vzalo deti prostredníctvom veselého predstavenia Ďurošík na dobrodružnú cestu za zbojníckym osudom vo svete čarovných bytostí, statočných a dobrých ľudí, ale aj skúpych zemepánov. V rodinnom neverbálnom predstavení Klaun hudobníkom z dielne levického Teáter Komika, diváci spoznali klauna Adyna, ktorý odišiel zo slávneho cirkusu a dal sa na vlastné chodníčky, aby sa stal hudobným virtuózom. Divadlo Žihadlo z Malaciek v inscenácii Apači Papáči spojilo bábkový prejav so živým hercom, pesničkami, vtipom a spoluprácou s publikom. Indiánsky duch Potato – potato vyrozprával starý príbeh o priateľstve.

Pomedzi zábavný program vystúpil s lotyšským folklórom súbor Ciekurs a súbor Avots. Neodmysliteľnou súčasťou Kaštieľnych hier sú sprievodné akcie Face club-u, tradičného partnera Slovenskej národnej galérie – Kaštieľa Strážky. Tento rok deti v snahe stať sa indiánom v Indiánskom tábore Tatanka, plnili skúšky sily, vytrvalosti, odvahy, múdrosti či šikovnosti. Kreativitu malých indiánov preverilo stanovište, kde vytvárali kultúru svojho kmeňa. Na záver podujatia bola žrebovaná tombola s množstvom cien.

21. ročník Kaštieľnych hier nesklamal a potešil návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Lukáš Lisý, SNG – Kaštieľ Strážky

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X