hocico...
Podujatia v meste
Počet zobrazení 721

Regionálny FEBIOFEST v Kežmarku, 12.-14.10.2020

12. október: RAJ NA ZEMI (r. 2019, 78 min.) – film uvedie jeho protagonista – reportér Andrej Bán, ktorý je novinár a fotograf prinášajúci reportáže z krízových oblastí sveta. Dokument sleduje Andreja v mestách zničených vojnou alebo v utečeneckých táboroch, pričom skúma príčiny konfliktov, ako aj ťaživú situáciu ich obetí.
13. október: ĎALEKO OD REYKJAVÍKU (r. 2019, 92 min.) – dráma/komédia o mlčanlivej, avšak silnej a tvrdohlavej Inge. Hlavná hrdinka vlastní malé hospodárstvo v odľahlej dedinke na severe Islandu a pod vplyvom nečakaných udalostí príde v priebehu niekoľkých dní o väčšinu svojich životných istôt. Doposiaľ nenápadná žena zahnaná do kúta chamtivým farmárskym družstvom sa prekvapivo pustí do boja s využitím všetkých dostupných zbraní – ostrých príspevkov na FB či zásob hnoja…
14. október: ROCCA MENÍ SVET (r. 2019, 92 min.) – rodinný film o živote zábavnej 11-ročnej Roccy, ktorej otec je astronaut a dohliada na ňu z vesmíru. Dole na zemi však býva sama so svojou veveričkou. Spravodlivosť je u nej vždy na prvom mieste a preto sa v škole neváha postaviť voči triednej šikane. Skamaráti sa s bezdomovcom Casparom, ktorému chce pomôcť. Zároveň sa snaží získať srdce svojej babičky. Odzbrojujúco optimistická Rocca je dôkazom toho, že aj dieťa má moc zmeniť svet.
14. október: PRE SAMU (r. 2019, 95 min.) – dokumentárny film vznikol z denníkových záznamov novinárky Waad ako odkaz svojej dcére, ktorá sa narodila v troskách sýrského Aleppa. Každá sekunda v drastických kulisách vojny môže byť zároveň tá posledná. Film svojským spôsobom zachytáva prosbu, aby svet nikdy neodvracal pohľad pred utrpením. Je to zároveň emotívny príbeh o láske k dieťaťu a rodnému mestu, ktoré sa premenilo na peklo.
Tags: Podujatia v meste

Môže Vás zaujímať

Ďaľšie podujatia
Menu
Oznámenia
X