hocico...
Podujatia v meste
Počet zobrazení 129

Film o Štefánikovi v Kežmarku uvedú jeho autori

Milan Rastislav Štefánik bol predobrazom moderného dobrodruha. Na hranách dobrodružného, ​​životopisného, ale aj romantického filmu pre rodiny, sa teraz odohrá jeho životný príbeh na plátne. Nový slovenský celovečerný 90-minútový trikový film podľa skutočných udalostí s názvom Cesta do nemožna v kine Iskra v Kežmarku. V pondelok 4. novembra 2019 ho o 19.00 hodine osobne uvedú Noro Držiak (režisér a scenárista), Michal Baláž (scenárista) a Michael Kaboš (producent, scenárista a kameraman).

Hlavný hrdina spoznáva cudzie kraje, užíva si bohémsky život v Paríži, zaujíma sa o astronómiu, zdolá Mont Blanc, nafotí prvý československý akt na Tahiti, býva často chorý, napriek tomu sa stane pilotom, bojuje proti Rakúsko-Uhorsku, stojí pri zrode prvej demokratickej Československej republiky a na konci stretáva svoju životnú lásku. Obdivuhodné je jeho odhodlanie a vytrvalosť ísť si za svojimi snami a cieľmi napriek všetkým prekážkam.

Štefánik sa v podaní herca Tomáša Mischuru predstaví vo filme ako intelektuál, generál, politik, cestovateľ, vedec, vynálezca, astronóm, národný hrdina aj kúzelník, milovník žien a bonviván. Cesta do nemožna však nebude s pátosom glorifikovať Štefánika, chce mu dodať ľudský rozmer, vykresliť jeho charakter a priblížiť ho mladému divákovi.

Film Cesta do nemožna sa odohráva naprieč kontinentmi, paradoxne však štáb za lokáciami nikde necestoval, všetky scény sa nakrúcali v štúdiu pred zeleným pozadím a s minimom rekvizít. Film kombinuje živú hereckú akciu s digitálnou animáciou vytvorenou v štúdiu a s dokumentárnym archívom. Cesta do nemožna osloví nielen zaujímavou vizuálnou podobou, ale aj originálnou a veľkovýpravnou symfonickou hudbou z pera medzinárodne uznávaného skladateľa a dirigenta Vladimíra Martinku, ktorá umocňuje emócie a prebúdza fantáziu.

Trailer k filmu: Cesta do nemožna.

Tags: Podujatia v meste

Môže Vás zaujímať

Ďaľšie podujatia
Menu