Žiaci belianskych škôl spojili svoje sily a zasúťažili si na Školympiáde v českom Vysokom Mýte

Uplynulý týždeň vycestovali žiaci oboch základných škôl v Spišskej Belej do Vysokého Mýta, nášho partnerského mesta v Česku, aby si zasúťažili na ich tradičnom športovom školskom podujatí “Školympiáda”. Dohromady 40 žiakov 2. stupňa zo ZŠ J. M. Petzvala a ZŠ M. R. Štefánika pod pedagogickým dozorom z oboch škôl, vycestovalo 30. mája na trojdňový pobyt do Vysokého Mýta a oficiálne takto začali vzájomnú spoluprácu partnerských miest na úrovni škôl. Počas samotného športového dňa, si naši žiaci zmerali svoje sily v zápolení s viacerými základnými školami z Vysokého Mýta a jeho okolia, či žiakmi z ostatných zahraničných partnerských miest Vysokého Mýta. Súťažilo sa v behu, skoku do diaľky, či hode loptou. Aj keď si naši žiaci neodniesli domov víťazné trofeje, neboli smutní, pretože aj podľa ich slov bol pre nich pobyt vo Vysokom Mýte neopakovateľným zážitkom a už teraz sa tešia na opätovné stretnutie so svojimi novými kamarátmi z Česka. Pre našich žiakov to bola rozhodne nová a poučná skúsenosť, pretože pre väčšinu to bolo vôbec po prvý krát, čo odišli bez rodičov mimo domova a dokonca až do zahraničia. Zaujímavým zážitkom určite bolo aj to, že žiaci boli umiestnení v konkrétnych rodinách, ktoré sa o nich počas celého pobytu príkladne starali – ubytovali ich, stravovali, oboznamovali ich so svojimi zvykmi, venovali im svoj voľný čas a to všetko na svoje náklady.

My pevne veríme, že táto načatá spolupráca bude pokračovať aktívne aj v budúcnosti a prinesie osoh deťom z oboch partnerských miest. Pre doplnenie informácií – Na školskej úrovni už aktívne prebieha aj spolupráca s našim nemeckým partnerským mestom Bruck, kde už pol roka existuje medzi žiakmi škôl komunikácia prostredníctvom listovej korešpondencie. O víziách možnej spolupráce sa dohadovali aj riaditeľky našich škôl s riaditeľmi z poľského partnerského mesta Ozarow a to počas ich oficiálnej návštevy Spišskej Belej počas Dní mesta v dňoch 2. – 4. júna 2017.

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X