Zamatová kvapka krvi

Mesto Spišská Belá organizuje pravidelne v spolupráci s popradskou pobočkou Národnej transfúznej stanice bezplatné darovanie krvi, ktoré sú známe aj pod názvami Valentínska kvapka krvi vo februári a Primátorska kvapky krvi v júni. Minulý rok sa k nim pridala po prvý krát aj Zamatová kvapka krvi, vďaka ktorej už môžete darovať krv v Spišskej Belej tri krát ročne a to v odporúčaných rozostupoch medzi jednotlivými darovaniami.

Keďže tretie dobrovoľné darcovstvo krvi bude pravidelne pripadať na mesiac november, ponesie symbolicky názov Zamatová kvapka krvi, ako spomienku na Nežnú revolúciu (1989), ktorej dôsledkom bolo odstránenie komunistického režimu v Česko-Slovensku.

V pondelok 20. novembra 2017 sa rozhodlo 25 dobrovoľných darcov krvi prísť podporiť dobrú vec. Okrem príjemného pocitu z dobrého skutku si všetci darcovia odniesli domov malú pozornosť v podobe CD s jedinečnými videozábermi Belianskych Tatier ako dar od primátora nášho mesta. Veríme, že aj Zamatová kvapka krvi si nájde svojich pravidelných darcov a bude sa tešiť rovnakej návštevnosti ako Valentínska a Primátorska kvapka krvi.

Všetkým darcom ešte raz ďakujeme!

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X