hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 3

Využite pomoc oddelenia sociálnych vecí na Mestskom úrade

Každý z nás sa môže počas svojho života dostať do nepriaznivej sociálnej situácie, ktorú nie je schopný zvládnuť sám a potrebuje pomoc iných ľudí a súčasne aj zdroje informácií. Mnohí z nás nevedia, aké druhy a formy sociálnych služieb existujú. Nemajú vedomosť o ich nároku, ani kto ich v našom okolí poskytuje.
Podľa platnej legislatívy má každý z nás, kto sa ocitol v nepriaznivej sociálnej situácii právo na pomoc, ak si nevie pomôcť sám a nevie mu pomôcť ani jeho rodina, či niekto blízky.
Určite je jednoduchšie žiť s vedomím, že existujú ľudia a inštitúcie, kde pomoc vedia poskytnúť. Systém sociálnej pomoci nie je jednoduchý a najmä pre staršieho alebo hendikepovaného človeka môže byť neprehľadný. To najdôležitejšie je však určite prvotné zorientovanie sa v systéme a nasmerovanie k najvhodnejšej sociálnej službe, ktorá uľahčí život klienta a jeho rodiny.
Všetci máme právo na zabezpečenie prístupu k informáciám, o tom, kde sa aký druh služieb poskytuje, aby sa každý mohol sám rozhodnúť pre najvhodnejšiu alternatívu poskytovaných služieb.
Informácie, ktoré prispejú k ľahšiemu riešeniu Vašich otázok a problémov Vám poskytne Ing. Anna Mlaková, kancelária č. 1 na prízemí budovy Mestského úradu v Spišskej Belej, tel.: 052-4680518.

Tags: Aktuality

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X