Všetko najlepšie k narodeninám Dobrovoľný hasičský zbor v Spišskej Belej

Dobrovoľný hasičský spolok (dnes Dobrovoľný hasičský zbor, ďalej len DHZ) vznikol 13. marca 1878 s hlásaným heslom Na slávu Bohu a pomoc blížnemu. Jedným z iniciátorov jeho založenia bol aj evanjelický farár Samuel Weber, jedna z najvýraznejších osobností Spišskej Belej. DHZ dnes už 139. rok patrí k najaktívnejším spolkom v Spišskej Belej. Presne o rok bude takto DHZ oslavovať krásne jubileum – 140 rokov a je sa na čo tešiť, prípravy na tieto oslavy prebiehajú už dnes.

A na čo sa môžete tešiť pod taktovkou DHZ už tento rok?

Viac informácií o DHZ? Klikni na obrázok

7. máj bude patriť v Spišskej Belej hasičom a to vďaka Svätofloriánskej slávnosti hasičov.  Slávnosť otvorí svätofloriánska svätá omša v rímskokatolíckom kostole sv. Antona Pustovníka. Kroky slávnostného sprievodu sa presunú aj do evanjelického kostola, kde si hasiči pripomenú pamiatku Samuela Webera. Poobede sa otvoria dvere hasičskej zbrojnice pre verejnosť, kde na vás bude čakať bohatý sprievodný program.

25. mája sa na vás naši dobrovoľní hasiči tešia na Belianskom majálese, kde vás radi povozia na Belianskom rybníku vo svojom hasičskom nafukovacom člne.

3. júna, počas osláv Dní mesta, je pre vás pripravená divácky obľúbená silová súťaž Železný hasič.

4. júna, počas osláv Dní mesta, nás čaká jubilejný 25. ročník hasičských pretekov O putovný pohár primátora mesta Spišská Belá. Pri tomto jubilejnom 25. ročníku bude prebiehať aj vernisáž fotografií z uplynulých ročníkov.

9. septembra prebehne detská regionálna hasičská súťaž Prúdnička Cyrila Kováčika.

Dobrovoľnému hasičskému zboru v Spišskej Belej a jeho členom prajeme mnoho ďalších úspešných rokov aktívneho fungovania a ďakujeme za doterajšiu užitočnú a obetavú prácu v prospech dobrého mena nášho mesta. Obrovské ĎAKUJEME všetkým bývalým i súčasným členom za to, že tvoríte už 139 rokov históriu Spišskej Belej a pevne veríme, že budete jej neoddeliteľnou súčasťou aj v budúcnosti!

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X