Vo Face Clube bolo rušno

Naši dobrovoľníci z Face clubu majú za sebou rušné týždne plné zábavy i vzdelávania. Pozrite sa s nami, čo všetko “fejsklubáci” zažili a určite vás presvedčíme, aby ste sa stali aj vy súčasťou tejto belianskej skupinky mládežníkov plných kreativity a chuti skúšať i organizovať nové a zaujímavé aktivity.

Face club oslávil už  5. narodeniny

Nízkoprahový klub pre mladých ľudí a deti v našom meste oslávil dňa 28.mája 2016 svoje v poradí už piate narodeniny. Dobrovoľnícky tím pripravil pre všetkých jeho pravidelných i úplne nových návštevníkov bohatý program. Od 16:00 ste Face club mohli vidieť na námestí, kde boli pripravené aktivity ako trampolína, skákacie nohy, longboardy a mnoho ďalšieho. Od 19:00 sme sa presunuli do interiéru Face Clubu a začala prezentácia dobrovoľníckej činnosti za posledný rok, predstavili sme dobrovoľnícky tím, potešili nás povzbudivé slová pána primátora, predstavili sme projektové výzvy, do ktorých sa púšťame… Po oficiálnejšej časti si všetci zúčastnení pochutili na veľkej torte a pripravenom občerstvení a pokračovali sme diskotékou pre malých aj veľkých.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akokoľvek zaslúžili o rozvoj Face clubu počas jeho fungovania, a v neposlednom rade ďakujeme naším návštevníkom, kvôli ktorým vždy vieme, že sa oplatí pokračovať v prípravách aktivít aj naďalej.

Dobrovoľníčka Face clubu v Mladiinfo Slovakia

Organizácia Mladiinfo fungujúca od roku 2010 pomáha na Slovensku informovať o vzdelávacích príležitostiach pre mladých ľudí. Patrí k aktívnym organizáciám v programe Erasmus+ ,najmä v oblasti zahraničného dobrovoľníctva, čomu dosvedčuje pôsobenie viac ako 150 dobrovoľníkov zo Slovenska v 24 krajinách.

V júni 2016 odštartoval projekt Mladiinfo ambsádori, do ktorého bolo vybraných 17 ambasádorov z rôznych okresov Slovenska. Medzi nimi bola vybraná aj dobrovoľníčka Face clubu Adriána Lizoňová, ktorá  bude pomáhať napĺňať víziu projektu na Spiši.

Súčasťou stretnutia ambasádorov, ktoré sa konalo v Žiline, bolo oboznamovanie ambasádorov s rôznymi programami, ktoré na Slovensku pomáhajú mladým ľuďom získavať nové skúsenosti a rozvíjajú najmä mäkké zručnosti. Postupne sa ambasádori od zástupcov jednotlivých organizácií dozvedeli o činnosti Rady mládeže Slovenska, Slovenskej debatnej asociácie, LEAF, Rozbehni sa, DofE, Teach for Slovakia, či občianskeho aktivizmu na Stanici Žilina-Záriečie prostredníctvom občianskeho aktivistu Mareka Adamova.

Mladiinfo ambasádori zakončili stretnutie predstavením osobných plánov vo svojom okrese na podporu informovania mládeže. Napríklad zviditeľňovaním ponúk pre mladých cez médiá

a podujatia a spoluprácou s miestnymi organizáciami a školami.

V prípade, že sa chcete dozvedieť viac o vzdelávacích možnostiach alebo nadviazať spoluprácu s Mladiinfo ambasádormi, neváhajte ich kontaktovať prostredníctvom webovej stránky : http://www.mladiinfo.sk/ambasadori. Taktiež aj naša dobrovoľníčka Aďka Vám rada pomôže, obrátiť sa na ňu môžete prostredníctvom emailu: adka.lizonova@gmail.com.

Branné cvičenie s Face clubom

Dňa 24. 6. 2016 vytváral Face club branné cvičenie pre žiakov ZŠ M.R. Štefánika. Na futbalovom ihrisku v Strážkach bol pre nich prichystaný netradičný program. Žiaci si mohli vyskúšať skákacie nohy, netradičné hry, loptové hry, speedminton, a mnoho ďalšieho.

 

A čo chystá Face club na leto ???

Leto s Face clubom. Letné prázdniny sa blížia a Face club má už teraz pre Vás pripravený bohatý program. Zaujíma Vás čo bude Face club robiť a kam všade vycestuje ?

Od 1. do 8. júla bude 9 dobrovoľníkov z Face clubu zažívať nevšedný program na mládežníckej výmene. Zúčastnili sme sa totiž medzinárodného projektu „Hra život“, ktorý je podporený v rámci programu Erasmus+. V Ružomberku sa stretneme s mladými z Oravy a z Čiech. Projekt je zameraný na osobnostný rozvoj dobrovoľníkov, budovanie medzinárodnej spolupráce a rozvíjanie kľúčových kompetencií. Počas 8 dní zažijeme adrenalín, kopec zábavy, budeme spoznávať nové veci a hlavne budovať nové priateľstvá.

Od 1. do 7. augusta cestujú mladí z Face clubu do Nemecka. Boli sme pozvaní na mládežnícky festival Youthrope, ktorého sa zúčastnia mladí ľudia zo šiestich krajín sveta. Na tomto festivale budú mladí hlavne zdokonaľovať komunikáciu v cudzom jazyku. Organizátori si pre nás pripravili aj kreatívne semináre na témy ako fotografia, tanec, hudba, film a mnoho ďalšieho.

Od 4. do 7. augusta bude Face club už po tretíkrát vytvárať program na 17. ročníku hudobného festivalu Campfest v Kráľovej Lehote. Počas našej trojdňovej služby na tomto festivale si dobrovoľníci pripravili rôzne tanečné programy, súťaže a hry, kreatívne dielne, skákanie na skákacích nohách a hlavne interaktívne divadlo o Jankovi Hráškovi pre malých aj veľkých. Ide o hodinové programy, ktoré sú striedané ďalšími aktivitami tohto festivalu. Našich programov sa po minulé roky zúčastňovalo 50-70 detí vo veku od 3 do 12 rokov. Príprava na festival začala už pred mesiacom a my nepoľavujeme a naďalej pripravujeme čo najlepší program.

Počas našich Face clubáckych ciest nezabúdame ani na našich pravidelných návštevníkov Face clubu. Pre nich máme pripravené opekačky, noci v clube plné dobrodružných nočných hier, nejaké tie vodné vojny, spoločenské hry, dva kopce srandy, filmové večery, zmrzlinovicu a nejedno prekvapenie… Verím, že si program počas prázdnin spolu poriadne užijeme…

 

 

 

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X