Aktuality
Počet zobrazení 929

Víkendové zápasy našich futbalistov

Uplynulý víkend 21. a 22. augusta sa futbalisti MŠK Slavoj Spišská Belá stretli opäť v majstrovských zápasoch. Futbalový víkend v sobotu 21. augusta 2021 otvoril už o 10.00 hodine futbalový zápas staršieho dorastu MŠK Slavoj Spišská Belá (U19), ktorý sa stretol vo vzájomnom zápase s MFK Stará Ľubovňa a neskôr odohral zápas aj mladší dorast (U17) taktiež s MFK Stará Ľubovňa.

U19 (starší dorast) sa blysol skvelým výkonom a zdolal MFK Stará Ľubovňa 3:0. Mladší dorast U17 sa postaral o výsledok 2:2. Sobota 21. augusta pokračovala v popoludňajších hodinách zápasom A mužstva proti OCFK Marhaň. Tento zápas bol odlišný najmä tým, že sa odohral pod drobnohľadom kamier  televízneho štábu z TV INA LIGA. Pre vysielanie zápasu bolo potrebné hlasovať za tím, ktorý diváci chceli vidieť a našim fanúšikom, občanom mesta a v neposlednom rade iniciatívou futbalistov z MŠK SLAVOJ SPIŠSKÁ BELÁ sa podarilo vyhrať toto hlasovanie s počtom hlasov 893.

V zápase A mužstva proti OCFK Marhaň sa našim chlapom veľmi strelecky nedarilo. Napriek tomu však už v 8. minúte zápasu po peknom centri J. Lapšanského sa rútil L. Bednarčík sám na bránu súpera, no na hranici pokutového kopu bol nešetrne zrazený hosťujúcim obrancom, ktorý na veľké počudovanie videl iba žltú kartu. V ďalšom priebehu zápasu sa chlapcom z A mužstva herne veľmi nedarilo a strelecky sa presadili až v 57. minúte. Autorom prízemnej strely k tyči bol A. Strišovský. Po tomto zákroku sa zdalo, že to prinieslo na kopačky väčšiu istotu, podarilo sa viacero gólových príležitostí, dvakrát sa podarilo nastreliť tyč, no gól to už neprinieslo. Hostia z OCFK Marhaň z ojedinelého útoku v závere zápasu peknou strelou vyrovnali na konečných 1:1.

Tréner MŠK Slavoj Spišská Belá Stanislav Koch po zápase – strelecky sa trápime: „V prvom polčase bola naša hra nevýrazná. Viazla nám kombinácia, robili sme veľa nevynútených chýb zlými prihrávkami. Súper prehustil vlastnú polovicu a podnikal ojedinelé brejky, no brankár Maroš Duleba bol na mieste! V druhom polčase sme prebrali iniciatívu a súpera sme dostali pod tlak, vytvorili sme si dosť šancí, no strelecky sme opäť zlyhali. V 57. minúte otvoril skóre stretnutia A. Strišovský strelou spoza 16-tky. Predtým sme ešte dvakrát  trafili tyč. Keď sa zdalo, že zápas budeme mať pod kontrolou hostia z ojedinelého útoku v 71. minúte vyrovnali. Po tomto góle už náš tlak bol neplodný, hostia rozkúskovali hru a tak sme zbytočne prišli o víťazstvo!“

V nedeľu 22. augusta 2021 sa stretlo B mužstvo v zápase s OFK Šuňava. Tento zápas skončil v prospech našich futbalistov výsledkom 3:2. Gratulácia patrí Ľubomírovi Makovskému, ktorý sa v zápase blysol svojím prvým streleckým hattrickom medzi seniormi.

Výsledky:

U19 Spišská Belá MFK Stará Ľubovňa 3:0
U17 Spišská Belá MFK Stará Ľubovňa 2:2
MŠK Slavoj Spišská Belá „A“ OCFK Marhaň 1:1
MŠK Slavoj Spišská Belá „B“ OFK Šuňava 3:2

Už tento víkend Vás MŠK Slavoj Spišská Belá pozýva na ďalší domáci majstrovský zápas A mužstva proti FK Gerlachov, ktorý sa uskutoční v sobotu 28. augusta 2021 o 10.30 hod. a na zápas B mužstva proti TJ Spišský Štiavnik, ktorý sa odohrá v nedeľu 29. augusta 2021 o 16:30 hod.

Príďte povzbudiť našich futbalistov v ich domácich majstrovských zápasoch a doprajte im skvelú atmosféru domáceho publika!