V zápase s Ľubicou víťazstvo pre našich futbalistov

MŠK Spišská Belá – TJ Tatran Ľubica 2:1 (1:1)

Zostava MŠK: Duleba, Vida, Milaňák, Čup, Heutschy, Bednár, Barnáš, Čarnogurský, Harakaly, Mezey, Dunka

Striedali: Džadoň, Galschneider, Zacher, Duchnitzký

Pekné, slnečné počasie a slušná futbalová návšteva na štadióne v Spišskej Belej sprevádzali derby zápas medzi domácim MSK a hosťujúcim Tatranom Ľubica.  Derby zápasy majú svoje špecifiká a zvyčajne aj vybičovanejšiu atmosféru. Tak to bolo aj v dnešnom zápase. Hráči sa navzájom poznajú, no v osobných súbojoch si nič nedarujú. Hralo sa tvrdo, za čo bolo udelených aj zopár žltých kariet a aj jedná červená. Úvodný gól padol v 39. minúte. Do vedenia šli hostia, keď po dlhom autovom hode sa lopta dostala ku Cehulovi a ten pohodlne otvoril skóre zápasu. Tento gól našich futbalistov nakopol k ešte väčšiemu nasadeniu a bojovnosti.  V samotnom závere polčasu po Milaňákovej centrovanej lopte skóroval hlavou Barnáš a vyrovnal na polčasových 1:1. Druhý polčas sa pre nás začal vyvýjať nepriaznivo. V 49. minúte po druhej žltej karte musel ihrisko opustiť Heutschy. Ľubica však početnú výhodu nevyužila a naopak boli to naši futbalisti, ktorí hrali celý druhý polčas aktívnejšie. V 70. minúte Bednárov pekný pás našiel unikajúceho Harakalyho, ktorý sa rútil na bránku hostí. Vo výhodnejšej pozícií  však videl Dunku, na ktorého nasmeroval prihrávku, ten ale v stopercentnej príležitosti ju prekopol. O päť minút si to vynahradil, keď po centri od Milaňáka hlavou upravil na konečných 2:1 pre MŠK. V dnešnom zápase sa ukázala sila celého mužstva. Chlapci bojovali až na doraz, niektorí nastúpili na zápas aj so sebazaprením, pretože chceli vyhrať, čo sa im nakoniec aj podarilo. Celý druhý polčas hrali s kvalitným súperom o jedného hráča menej, no aj tak hrali aktívne a bojovne za čo im  patrí obrovská vďaka. Všetci hráči v dnešnom zápase podali výkon, ktorý musel potešiť fanúšikov, funkcionárov a samozrejme aj samotných hráčov. Ešte raz chlapci veľká vďaka a veríme, že v dobrých výkonoch budete pokračovať aj naďalej.