Aktuality
Počet zobrazení 763

V moravskom Vyškove sme boli úspešní

Vo Vyškove na Morave sa v dňoch 10. – 12. 05. 2024 uskutočnilo 1. a 2.kolo 26. ročníka seriálu „ Stredoeurópsky Pohár „ v automobilových orientačných súťažiach. Tohto medzinárodného športového podujatia sa zúčastnili aj dve posádky Automotoklubu Spišská Belá – Peter Rusiňák – Peter Rusiňák ml. a Zdeno Lamper – Ivan Sabaka, ktoré boli mimoriadne úspešné a v konkurencii 21 posádok zo Slovenska, Maďarska, Poľska, Rumunska a Čiech sa nestratili.

Úvod sezóny  „ Stredoeurópskeho Pohára „ vo Vyškove na Morave sa nám vydaril nad očakávanie, posádka št. č. 902 Peter Rusiňák – Peter Rusiňák ml. obsadila v absolútnom poradí 2.miesto a ujala sa vedenia v seriáli “ Stredoeurópskeho pohára “ po prvom dvojkole, posádka št. č. 970 Zdeno Lamper – Ivan Sabaka obsadila 12.miesto v absolútnom poradí. V súťaži o nazručnejšieho vodiča zvíťazila posádka št.č. 970 Zdeno Lamper – Ivan Sabaka a ujala sa vedenia v tejto kategórii, naviac posádka št. č. 902 Peter Rusiňák – Peter Rusiňák ml. obsadila v súťaži vodičov tiež pohárové 6.miesto. Súťaž bola náročná, ale vydarila sa nám.

Navyše tretia klubová posádka Igor Holub – Kateřina Veselá ako hlavný usporiadateľ tohto podujatia, zvládla svoj organizátorský počin ( prvá zorganizovaná súťaž ) tiež na jednotku.

Z Vyškova sme sa vrátili strieborní v absolútnom poradí ( Rusiňák – Rusiňák ml. ) a zlatí v jazde zručnosti ( Lamper – Sabaka ) v konkurencii 21 posádok – skvelý súťažný víkend

Tešíme sa z úspešného výsledku a tiež zo vzornej reprezentácie Slovenska a aj Mesta Spišská Belá.

Zase sa potvrdilo, že “ Spolu sme jeden tím „.

Text a fotodokumentácia: Peter Rusiňák, AMK Spišská Belá