Už tento víkend bude patriť vám všetkým! Srdečne vás pozývame na Dni mesta Spišská Belá

Dni mesta Spišská Belá sú najväčšou kultúrno-spoločenskou udalosťou v našom malebnom meste, ktorá každoročne priláka do Spišskej Belej niekoľko tisíc návštevníkov jednak z nášho mesta, ale zároveň aj zo širokého okolia.

Podujatie štartuje v piatok 2. júna v priestoroch ZŠ J. M. Petzvala na Moskovskej ulici, kde sa uskutočnia Mestské firemné športové hry. Tento deň bude patriť okrem zábavy najmä aktívnemu pohybu. Prihlásené tímy z miestnych a okolitých firiem budú počas tohto dňa súťažiť v disciplínach volejbal, florbal a futbal.

V sobotu 3. júna sa slávnosť presunie na námestie pred mestský úrad. Sobotňajší program odštartujeme v znamení príjemných vôní gulášu, pretože od 11.00 hod. sa pozdĺž námestia rozloží 19 „kulinárskych“ tímov, ktoré budú súťažiť vo varení gulášu o Spišskobeliansky kotlík. Aby sa našim kuchárom rezkejšie varilo, bude im aj vám od 11.00 hod. náladu spríjemňovať dychová hudba Belančanka a mažoretky z Centra voľného času. Hneď po nej vám na ľudovú nôtu zahrá ľudová cimbalová hudba Podtatranec za speváckeho doprovodu skupiny Belan. O 13.30 hod. privítame na pódiu deti z materských škôl nášho regiónu, ktoré nám odprezentujú svoj talent v tanci a speve v rámci podujatia s názvom Beliansky škovránok. O 14.30 hod. sa bude na námestí koncentrovať mnoho sily a odvahy! V divácky obľúbenej silovej súťaži hasičov s názvom Železný hasič sa vám predstavia profesionálni i dobrovoľní hasiči, ktorí budú priamo pred vami zdolávať nejednu ťažkú prekážku! V pestrom programe sa nám na pódiu predstavia aj zástupcovia nášho nového partnerského mesta Vysoké Mýto z Česka, s ktorým bude počas Dní mesta oficiálne podpísaná zmluva o partnerstve a spolupráci. V sobotňajšom hudobnom programe sa nám o 17.30 hod. predstaví Samuel Tomeček & Band a o 19.30 hod. sa môžete tešiť na vystúpenie známej slovenskej speváčky Zuzany Smatanovej, niekoľkonásobnej držiteľke ocenenia Zlatý slávik. Vynikajúcu zábavu nepochybne rozprúdi na námestí Mafia Corner a následne budeme pokračovať večernou zábavou s našim DJ Marošom.

V nedeľu 4. júna bude podujatie pokračovať od 12.00 hod. Regionálnymi hasičskými pretekmi dospelých o putovný Pohár primátora mesta. Príďte povzbudiť práve váš hasičský tím!

Počas oboch dní na vás čaká mnoho atrakcií – vodné lopty, poníky, maľovanie na tvár, či trampolíny. Nezabudli sme ani na dostatok občerstvenia a na svoje si prídu všetky vaše chuťové poháriky. V stánkoch na námestí vám budú predávajúci ponúkať zmrzlinu, cukrovú vatu, langoše, pukance, medovníky, kúpeľné oblátky a rôznorodé nápoje.

Výborná zábava, príjemní ľudia, chutné jedlo, mnoho atrakcií a vyšperkovaný program, ktorý zaujme každú vekovú kategóriu… toto všetko je súčasťou tejto akcie určenej nielen pre obyvateľov Spišskej Belej ale aj pre širokú verejnosť, ktorá obľubuje kvalitné strávenie voľného času!

Na všetkých vás, ktorí už teraz viete, že budete súčasťou týchto osláv našej Spišskej Belej sa veľmi tešíme a všetkým, ktorí sú zatiaľ nerozhodní a stále uvažujú či prísť odkazujeme, aby neváhali a prišli sa nami zabaviť. Bude to stáť za to!

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X