Aktuality
Počet zobrazení 1K

Tréneri belianskych hokejbalistov bilancovali

Tréneri hokejbalového oddielu MŠK Slavoj Spišská Belá hodnotili uplynulú hokejbalovú sezónu, v ktorej sme zaznamenali nejeden úspech. Hokejbalový oddiel združuje šesť kategórií: U8 – tréner Ján Zadžora, U10 – tréner Dávid Reľovský, U12 – tréner Patrik Vaverčák a kategórie U14, U16 a U19 trénuje Miroslav Burdíček. Pri príležitosti ukončenej hokejbalovej sezóny sme poprosili jednotlivých trénerov, aby zhodnotili kategóriu, za ktorú sú zodpovední.

Hodnotí Mgr. Miroslav Burdíček:

Kategória U14
Hokejbalovú kategóriu U14 viedol tréner Mgr. Miroslav Burdíček.

Na tréningovom procese sa pravidelne zúčastňovalo 15 chlapcov, z toho dvaja chlapci narodení v roku 2003 a ostatní v roku 2004, čiže boli mladšími v tejto kategórii. Tréningy prebiehali dvakrát do týždňa. Chlapci sa počas sezóny zúčastnili týchto súťaží: Slovenskej hokejbalovej extraligy U14 a Severomoravskej hokejbalovej ligy v kategórii U13. Severomoravskú súťaž hrali iba domáci odchovanci- hokejbalisti mesta Spišská Belá, ktorú s veľkým náskokom aj vyhrali. Počas sezóny nám prišli do slovenskej extraligy príležitostne vypomôcť belianski hokejisti. Túto súťaž sa nám podarilo taktiež vyhrať, čiže sa chlapci stali majstrami Slovenska v kategórii U14 pre rok 2016/2017. Pre väčšinu chlapcov to bol v poradí tretí titul majstra Slovenska v priebehu štyroch rokov. Okrem týchto súťaží sa hráči zúčastnili turnaja v Plzni, kde obsadili druhé miesto a Slovenského pohára s krásnym štvrtým miestom. V mesiaci jún budú hokejbalisti reprezentovať hokejbal Spišská Belá v Prahe na turnaji Faircup, na ktorý boli pozvaní pre ich športové úspechy. Držte nám palce!
Brankári: Lukáš Pajer, Milan Kaprál, Miroslav Pisarčík
Hráči: Kristián Burdíček, Adrián Miklas, Ján Grich, Dominik Krupjak, Sebastián Kiska, Peter Knapík, Adrián Kubis, Timotej Bočkaj, Mário Alexy, Peter Kostka, Lukáš Kubis, Denis Kuchta, Kristián Svitana, Filip Mešár, Maroš Mešár, Maroš Vaverčák, Alex Šotek, Markus Suchý

Kategória U16
Hokejbalovú kategóriu U16 viedol tréner Mgr. Miroslav Burdíček.

Na tréningovom procese sa pravidelne zúčastňovalo 10 chlapcov. Hokejbalisti súťažili v Slovenskej hokejbalovej extralige U16, v ktorej im vypomáhali aj štyria hráči z kategórie U14. Celkovo sa v tejto sezónne umiestnili na peknom piatom mieste. Traja hráči z kategórie U16 sa herne zlepšovali na zápasoch kategórie U19.
Brankár: Dávid Bernátek
Hráči: Lukáš Pisarčík, Maroš Pješčak, Štefan Bujňák, Matej Kolodzej, Ján Pajer, Silvester Talár, Ján Sabol, Marek Alexovič, Ivan Cyprích

Kategória U19
Pod vedením trénera Mgr. Miroslava Burdíčka trénovalo v kategórii U19 17 hráčov.

Chlapci trénovali dvakrát do týždňa za každého počasia. Súťaž prebiehala v dvoch častiach: základná časť a play off. V tejto sezónne boli všetky družstva extraligy veľmi vyrovnané. Po základnej časti sa družstvo umiestnilo na treťom mieste, preto sa muselo zapojiť do štvrťfinálových zápasov. V neskorších play off zápasoch nás posilnili piati hokejisti. Chlapci úspešne absolvovali štvrťfinále s Martinom a semifinále s Považskou Bystricou. Finálové zápasy s HBK Čadca sme rozhodli až v treťom zápase. V tejto kategórii U19 sme sa stali už po tretíkrát majstrami Slovenska tejto kategórie po sebe. Za čo chlapcom blahoželáme!
Brankári: Dávid Zadžora, Denis Talár, Matúš Kirol
Hráči: Kristián Tomaľa, Róbert Hohol, Kristián Krišanda, Dávid Reľovský, Daniel Krempaský, Damián Pajer, Eduard Jozef Pitoňák, Tomáš Pajer, Matej Scholtz, Samuel Čarnugurský, Gabriel Brixi, Branislav Tetemonte, Jozef Džadoň, Branislav Chromiak, Dominik Miklas, Kristián Čepišák, Boris Kantorek, René Svitana, Dávid Romaňák, Marián Hošala, Kristián Janáček

Článok budeme aktualizovať aj o hodnotenia ďalších trénerov.