hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 482

Svätohubertská poľovnícka slávnosť 2021

V sobotu 11. septembra 2021 sa po pôvodnom presunutom termíne konala tradičná Svätohubertská poľovnícka slávnosť, ktorú organizuje Mestský poľovnícky spolok POĽANA. Po prvotnom presunutom termíne kvôli nepriaznivému počasiu sa sobota 11. septembra nadmieru vydarila. Počasie prialo nie len poľovníkom a organizátorom slávnosti, ale aj  účastníkom tejto krásnej udalosti.

Odchod autobusu zo zastávky COOP JEDNOTA bol o 09.30 hod. odkiaľ sa všetci účastníci presunuli na parkovisko v Tatranskej Kotline. Odtiaľ sa už v tradičnom sprievode presunuli ku Kaplnke sv. Huberta – patróna všetkých poľovníkov v Tatranskej Kotline, kde sa konala svätá omša.

Svätá omša, ktorú celebroval pán farár Jakub Grich, správca spišskobelianskej farnosti, pritiahla veľké množstvo účastníkov z mesta Spišská Belá a jeho okolia. Svätohubertskej slávnosti sa zúčastnil aj primátor mesta Spišská Belá Jozef Kuna. Na záver svätej omše poďakoval pán farár Grich za prinesené dary od poľovníkov a vyzdvihol ich činnosť a prosperitu pre naše okolie. Rovnako sa v závere ujal zaujímavého slova aj Ing. Jaroslava Mačák.

Po skončení svätej omše sa v konskom záprahu a sprievode všetci zúčastnení presunuli po náučnom lesnícko-poľovníckom chodníku na chatu POĽANA, kde ich už čakal pravý poľovnícky guláš, poľovnícke špeciality z diviny či osvieženie v podobe piva a kofoly. O kultúrne spríjemnenie poľovníckej slávnosti sa postaralo hudobné zoskupenie pána Jána Olekšáka – Olekšanka.

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X