hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 412

SUMÁR ZMIEN COVID AUTOMAT-u PLATNÉ OD 22. novembra 2021

Zamestnanie a pracovné činnosti

Zamestnávatelia majú začať od pondelka kontrolovať pracovníkov, či sú očkovaní, alebo či prekonali COVID-19 v posledných šiestich mesiacoch, ostatných môžu do práce pustiť LEN PO testovaní.

Využiť majú antigénové „samotesty“ vykonané pred vstupom do práce.

Bez testu sa zamestnanec nesmie dostať do zamestnania a môže dostať neplatené voľno. Zamestnávateľ sa však môže dohodnúť na čerpaní dovolenky  či na práci z domu.

Nový režim na pracovisku platí pre červené, bordové a čierne okresy, kam patrí aktuálne všetkých 79 okresov na Slovensku.

Reštaurácie, Ubytovacie služby

Do reštaurácií, hotelov a ďalších ubytovacích zariadení budú môcť ubytovať len očkovaných alebo ľudí po prekonaní covidu-19.

V čiernych okresoch budú musieť byť tieto služby zatvorené, s výnimkou predaja cez okienko.

Obchody a nákupné centrá

Neočkovaní a ľudia, ktorí covid neprekonali, budú mať povolený vstup už len do základných obchodov, ako sú potraviny, drogéria, lekárne a podobne. V bordových a čiernych okresoch sa má tiež obmedziť otváracia doba neesenciálnych obchodov od 5.00 do 22.00 h.

Do nákupných centier a ďalších obchodov budú mať vstup len očkovaní a ľudia po covide. Opatrenie platí bez ohľadu na farbu okresu v covidovom automate.

Hromadné podujatia

Prístup na hromadné podujatia bude už len v režime očkovaní/prekonavší. Ostatní by sa na ne nemali dostať. Opatrenie platí bez ohľadu na farbu okresu v covidovom automate.

Mierne sa sprísňuje maximálna kapacita podujatí aj pre očkovaných a ľudí, čo covid prekonali.

V červených okresoch bude môcť podujatia navštíviť najviac 200 ľudí, v bordových najviac 100 ľudí a v čiernych okresoch do 50 ľudí. Doteraz boli podujatia pre očkovaných v červených a bordových okresoch bez obmedzení a v čiernych okresoch mali limit 100 ľudí

Športové súťaže

Aj do hľadiska pri športových podujatiach sa dostanú len očkovaní alebo ľudia po prekonaní covidu-19, ale po novom s nižšou maximálnou kapacitou.

Pre nezaočkovaných bude vstup zakázaný. Opatrenie platí bez ohľadu na farbu okresu v covidovom automate. Výnimku majú profesionálni športovci, ktorým uznajú aj test.

Kúpaliská a wellness, fitnes centrá

Vstup povolený len očkovaným a ľuďom po prekonaní covidu. V čiernych okresoch budú musieť byť tieto služby zatvorené!

Názov prílohy Odkaz
vyhlaska_258 Stiahnuť
vyhlaska_259 Stiahnuť
ZZ_2021 412 ZAKON COVID ZMENY OD 15 11 2021 Stiahnuť
Najnovšie články