Aktuality
Počet zobrazení 677

Spišská Belá opäť jazdila do práce na bicykli s výbornými výsledkami

Spišská Belá sa už po tretí krát zapojila do celoslovenskej kampane na podporu nemotorizovaných vozidiel s názvom Do práce na bicykli. Opätovne aj tento rok sme zaevidovali v Spišskej Belej vysoký záujem o účasť na kampani. Kým v roku 2016 sa do súťaže zapojilo 5 tímov, v minulom (2017) i tomto ročníku už do práce pedálovalo 13 tímov, ktoré boli vytvorené z 35 jednotlivcov.

Tento týždeň sme obdržali od organizátorov kampane vyhodnotenie a výsledky vskutku potešili. Našich 13 belianskych tímov sa nedalo zahanbiť a za súťažný mesiac máj tímy spolu prešli vynikajúcich 4 252,1 km,ktoré tak Spišskú Belú umiestnili na 41. priečku v počte najazdených km na obyvateľa a 36. miesto v rámci Slovenska z celkového počtu 82 prihlásených samospráv.

Výsledky súťaže:

Tímy zo Spišskej Belej prešli na bicykli 4 252,1 km a najazdili 1 024 jázd bicyklom do práce, čím spolu ušetrili 1 085,6 CO2 (kg) v meste. Celkovo sa na Slovensku do súťaže registrovalo 82 samospráv, bolo vytvorených 3 332 tímov z 11 061 účastníkov, najazdilo sa spolu 1 397 448,72 km v počte 211 656 jázd, čím sa dohromady ušetrilo 408 178,75 CO2 (kg).

V počte najazdených km obhájil minuloročné víťazstvo tím Domáci (TATRAPONK, s.r.o), ktorého členovia spolu prešli 1 101,10 km. V tejto disciplíne zvíťazil za jednotlivcov Miroslav z tímu Tour de Whirlpool, ktorý spolu najazdil 646 km.

V počte jázd zvíťazil tím Cimaci 1 (C.I.M.A. Slovakia, s.r.o), ktorého členovia si sadli súťažne na bicykel až 168 krát. Víťazkou v disciplíne za jednotlivcov sa stala Katarína Stupeňová z tímu Vtáčatá, ktorá šla bicyklom do práce 43 krát.

Týmto sa chceme poďakovať všetkým zúčastneným tímom za ich odhodlanie a vytrvalosť počas priebehu súťaže a zároveň sa tešíme na všetkých, ktorí sa rozhodnú bicyklovať budúci rok s nami! Veď ide o myšlienku s ušľachtilým cieľom pri ktorej sa riadne zabavíte!