hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 287

Škatuľka vianočných prianí aj tento rok plnila želania

Každý z nás pevne veril, že sa situácia zlepší a tento rok bude iný, každý z nás dúfal, že sa svet „vráti do normálu“ a budeme si žiť voľne a spokojne ako predtým – no ako sa vraví, človek mieni a Pán Boh mení. Situácia ostala rovnaká a tak Mesto Spišská Belá nemohlo pripraviť pre svojich najmenších Beľanov tradičný Domček vianočných želaní. To však, ale neznamená, že si nemohli detičky vhodiť svoje najtajnejšie priania do škatuľky.

A tak ako aj minulý rok, aj tento pripravilo Mesto Spišská Belá „Škatuľku vianočných prianí“. Tá bola umiestnená pod vianočných stromčekom na námestí pred Mestským úradom, kde ju pomyselne umiestnil 6. decembra 2021 Mikuláš. Hoci bola škatuľka na námestí umiestnená len do 13. decembra 2021 splnila svoj účel.

Detský svet je plný tajných túžob a snov, ktoré sa plnia práve na Vianoce. A aké sú? Úprimné, úsmevné a mnoho krát aj na zamyslenie.. aj nás dospelých. Po otvorení Škatuľky vianočných prianí sa v nej našlo mnoho listov každého druhu – milé, úsmevné, no aj smutné.

…. „Milý Ježiško, pod stromček si želám, aby sme neboli chorí a mali sa láskavo. Mamička ma učí, že Vianoce sú hlavne o dávaní a nie dostávaní. Do Vianoc vytriedim všetky svoje hračky a darujem ich deťom, ktoré by možno žiadne darčeky nemali a ani nedostali …“

Zaujímavý, možno aj trošku vtipný, no zároveň veľmi úprimný bol aj list od malého Miška:

… „Ježiško, obrázky hračiek pre mňa a môjho brata sme vystrihli a vložili do obálky. Ak však plníš deťom aj ich tajné priania pod vianočný stromček, prosím ťa, aby sa moji rodičia stáli ľúbili a vždy boli spolu. Vieš milý Ježiško, nechcelo by sa mi zvykať na novú rodinu, keď som v tejto vyrástol. J

Takýchto a mnoho iných listov sa našlo v čarovnej vianočnej škatuľke. Mnoho z detičiek si však už tradične prialo najmä elektroniku, medzi ktoré jednoznačne patrí nový IPhone či najnovší Samsung, Xbox a iné hracie konzoly majú taktiež stále popredné priečky v srdciach našich najmenších.

Pre nikoho však nie je prekvapením, že medzi detičkami stále vyhrávajú hračky rôzneho druhu – Bárbie, bábiky Baby Born či Baby Annabell stále dominujú medzi malými slečnami. Srdcia malých pánov zase zahrejú autíčka na diaľkové ovládanie, Transformers autá, sanitka s „húkačkou“ či policajné autá. No našli sa aj detičky, ktoré si veľmi priali spoločenské hry, aby mohli Vianoce tráviť v kruhu svojich blízkych a užívať si spoločný čas hraním týchto hier.

Čítanie a triedenie listov bolo časovo náročné, ale nakoniec sa však vedeniu Mesta Spišská Belá podarilo vybrať z pomedzi „hromádky“ tie najkrajšie a najúprimnejšie, potom už  nič nebránilo tomu, aby si svoje priania našli opäť cestu späť k ich majiteľovi. V pondelok 20. decembra 2021 sa v meste Spišská Belá plnili a roznášali priania.

Prianí bolo neúrekom, no nie všetkým sa dá vyhovieť naraz – to však neznamená, že ak si to svoje prianie niekto teraz nenašiel, že sa tak nemôže stať nabudúce.

Nezabúdajme však na to, že Vianoce nie sú o sústredení sa na hmotu, ale o prežívaní týchto krásnych sviatkov so svojimi blízkymi v radosti, spokojnosti a láske.

Šťastné a Veselé Vianoce praje kolektív Mestského úradu!

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu