Pomôžme Lukovi zo Spišskej Belej, aby sa mohol hrať ako iné deti

„Luka bojoval o život takmer rok, keď v dôsledku zlého určenia termínu pôrodu prekonal viacnásobnú sepsu a v prvom rôčku svojho života vôbec nepoznal svoju postieľku, zato dôverne všetky nemocničné lôžka. Potravu dokázal prijímať iba cez sondu rovno do žalúdka a jeho telíčko je v dôsledku spomínaných problémov veľmi slabé a vyžaduje trvalú liečbu. Má úplne rozhádzané vnútorné prostredie, metabolické neidentifikovateľné ochorenie, mitochondriálne ochorenie nervového systému… Jeho telo nedokáže premieňať cukor ani bielkovinu. Vraj je prvé dieťa, ktoré evidujú, že toto všetko prežil. Už sme absolvovali 6-ty zákrok v narkóze. Teraz prijíma potravu cez PEG (vývod zo žalúdka a nadvihnutie žalúdka na úroveň pažeráka) a bojujeme ďalej. Denne vracia aj 5 krát. Raz za mesiac ideme do nemocnice na 4-5 dní na infúzie, aby ho naštartovali a takto fungujeme,” píše nám Lukova mamina Beáta.

Aby sa Luka mohol hrať s ostatnými detičkami potrebuje absolvovať ešte mnoho rehabilitačných pobytov. „Potrebujeme cvičiť, rehabilitovať, získavať nové informácie, skúsenosti, postupy. Predovšetkým by som sa chcela poďakovať Lukovim strážnym anjelom, ktorí stoja pri ňom od jeho narodenia a len im vďačím za to, že vôbec prežil. Všetkým môžem za nás oboch sľúbiť, že budeme bojovať zo všetkých síl aj naďalej. Za prípadnú pomoc budeme veľmi vďační. Verte mi, ak niekedy budete mať možnosť uvidieť môjho synčeka, aký je zlatý, snaživý a veselý, ako vidno v jeho krásnych očkách, že cíti každú pomoc a všetko čím prechádza, ale aj ako sa teší, určite neoľutujete, že ste nám v najťažších chvíľach nášho života pomohli Luka, verím, raz vyrastie a možno aj z neho bude ďalší šťastný človek,” nevzdáva sa Beáta.

Všetci, ktorí ste sa rozhodli Lukovi pomôcť, viac informácii nájdete na: https://www.srdcepredeti.sk/pomahame/2016/pomozme-lukovi-aby-sa-mohol-hrat-ako-ine-deti

Článok prevzatý z: srdcepredeti.sk

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X