hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 5K

Pomoc pre Vladka Isaka po vážnej pracovnej nehode

Moja milujúca mamka a bratia čakajú na mňa doma.

Prosba o finančnú pomoc pre Vladka Isaka zo Ždiaru, ktorý má iba 22 rokov a život pred sebou.

Mladý chalan, ktorý mal život veľmi rád sa mu v zlomku sekundy zmenil o 180 stupňov. Plánoval si budúcnosť tak, ako každý mladý človek. zarobiť si peniažky, postaviť dom, založiť rodinku a do konca života prežívať s tými najbližšími spoločné chvíle. Pred niekoľkými mesiacmi vycestoval za prácou na stavbách do Belgicka.

31. august 2021 – Deň ako každý, v práci veľa roboty, no tento deň sa Vladkovi stal osudným. Nemal možnosť si prejsť ťažkými životnými situáciami, pretože je ešte mladý, no v tento deň zažil tú najťažšiu. Bojoval o svoj vlastný život. O 17-tej hodiny spadol zo strechy, ktorá je od zeme vo výške 10-tich metrov. V priebehu pár minút, vďaka záchrannej zdravotnej službe, bol prevezený do najbližšej nemocnice, kde mu poskytli včasnú zdravotnú pomoc. Mal krvácanie do mozgu, ktoré bolo potrebné akútne zastaviť. Od 19-tej hodiny do 5 rána nasledujúceho dňa bol na operačnom stole. Od tohto dňa podstupoval operáciu za operáciou. Lebka rozbitá na dvoch miestach, ktorú budú môcť operovať až po odpuchnutí mozgu. Prekonal operáciu krčnej chrbtice, poškodená miecha, a preto nebude môcť chodiť. Podstúpil dve operácie očí – pravé oko mal prepichnuté a už nebude naň vidieť, na ľavé oko po operácií vidí len na jednu stranu, a to doprava. Sánku mal tiež polámanú a aj tú mu operovali. Ruky má obidve zlomené a operované. Pravá ruka je poškodená viac a zlomené rebrá. Najbližšie ho čaká operácia lebky, časť z nej mu odložili a pri operácií mu ju dajú do poriadku.

Poisťovňa povedala, že lôžko si musí rodina uhradiť sama a to odo dňa, kedy bol do nemocnice prijatý – na deň stojí lôžko 100 €. Prevoz Vladka na Slovensko bude musieť rodina uhradiť taktiež sama. Toto je zatiaľ najdôležitejšia časť, ktorú bude musieť Vladkova rodina uhradiť. Neskôr prišla správa, s ktorou sa rodina bude musieť naučiť žiť – Vladko nebude chodiť a bude odkázaný na invalidný vozík. Aby sa Vladko pozbieral ako tak, bude musieť podstúpiť množstvo rehabilitácií a tie nie sú finančne lacné a preto naďalej bude Vladkova rodina a samotný Vladko potrebovať pomoc.

Vladko je veľmi ďaleko od mamky a svojej rodiny. Rodina s ním komunikuje len cez videohovor, kde s ním rozprávajú, aby ich mohol aspoň počuť. Aj keď on im neodpovedá, vedia, že ich počuje a veľmi prosia, aby sa k ním vrátil  domov čo najskôr.

Vladkova mamka veľmi pekne prosí o pomoc, aby sa jej syn Vladko mohol vrátiť k nej. Aby nebol v cudzej krajine bezbranný a sám. Ďakuje za každú pomoc, či už finančnú alebo informačnú alebo len za obyčajné prezdieľanie tejto zložitej situácie na sociálnych sieťach. Ďakujeme vopred všetkým ochotným pomôcť, ktorí tak prispejú k návratu Vladka a na jeho zlepšenie zdravotnej situácie.

„Čaká nás dlhá cesta a sme len na začiatku. To najťažšie zvládol, zabojoval o svoj život a ostal medzi nami. Ďalšie veľmi ťažké a náročne situácie, ktoré čakajú Vladka, ale aj jeho mamku a rodinu sú stále pred nami.“

Za vašu ochotu pomôcť vopred úprimne ďakuje Vladkova rodina.
Číslo účtu: SK18 0900 0000 0051 7175 8185

Viac informácií Vám vie poskytnúť aj Matej Knieszner – FB, prostredníctvom jeho facebookovej stránky: Matej Knieszner (https://www.facebook.com/matej.knieszner.1)

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X