Peter Káčer prišiel do Spišskej Belej po cyklotrase

V pondelok 1. augusta 2016 mal v Spišskej Belej na námestí krátku zastávku Peter Káčer v rámci dobročinného projektu “Káčer na bicykli 2016”. Nadácia TA3 organizuje aj tento rok charitatívnu akciu, ktorá pomáha ľuďom v núdzi. Peter odštartoval 1. augusta svoju týždňovú tour už po 3. krát a bude v nej pokračovať až do 7. augusta 2016. Táto jeho tour bude mať sedem etáp a prostredníctvom nej chce Peter podporiť 7 rodín (7 ťažkých životných príbehov). Hneď v rámci prvej etapy, ktorá sa začala na Štrbskom plese a končila v Starej Ľubovni, sa zastavil Peter Káčer s členmi svojej „posádky“ aj v Spišskej Belej. Do nášho mesta prišiel z Tatranskej Kotliny po známej cyklotrase, ktorú si tak mohol tiež vyskúšať a pochvaľoval si ju.
A teda na poludnie čakala na Petra pred mestským úradom hŕstka jeho priaznivcov, ktorých neodradilo ani trochu upršané a sychravé počasie. Na námestí Petra privítal primátor Spišskej Belej Štefan Bieľak. A privítal ho teda tak, ako sa na pravé slovenské tradície patrí – chlebom a soľou a za zvuku slovenskej ľudovej hudby v podaní ľudovej hudby Podtatranec spolu so speváckou skupinou Belan. Zároveň mu odovzdal za naše mesto malý darček, ktorý mu bude túto medzizastávku navždy pripomínať – Knihu o Belianskych Tatrách a tričko s novým logom mesta Spišská Belá. Následne sa Peter a členovia jeho tímu podpísali do pamätnej knihy mesta. Ako uviedol primátor mesta na adresu Petra Káčera, „chcem sa mu poďakovať za skvelú myšlienku (pomáhať iným) a najmä za jej netradičnú realizáciu. Peter k nám do Spišskej Belej priniesol obrovskú pozitívnu energiu a najmä motiváciu pre nás všetkých, aby sme pomáhali druhým, ktorí potrebujú našu pomoc. Zároveň je Peter príkladom aj pre ostatných ľudí so zdravotným či iným postihnutím, že napriek svojmu hendikepu dokážu vnímať veci okolo seba pozitívne a byť veľkým prínosom paradoxne práve pre zdravých ľudí.“
Ako ďalej uviedol primátor mesta „u ľudí, ako je Peter, musíme obdivovať jeho vytrvalosť, úsilie, húževnatosť, že napriek svojmu zdravotnému hendikepu, je neskutočne silným človekom s veľkou chuťou pomáhať. Žijeme vo veľmi rýchlej a trochu aj zvláštnej dobe, v ktorej často nevidíme okolo seba iných ľudí, v tom lepšom prípade aspoň vidíme, ale nie vždy pomôžeme. A práve ľudia, ako je Peter, nám pripomínajú, aby sme si všímali ľudí okolo seba a tým, ktorí to potrebujú, keď sa aspoň trochu dá, aby sme pomohli alebo ich podporili. Však nezabúdajme, že zdravie je tiež relatívna vec a nikdy nevieme, kedy my budeme odkázaní na pomoc iného. Všetci máme v našom každodennom živote mnoho problémov a potrieb, ale keď sme chorí, tak máme len jeden problém a jedno želanie : …… “
Pre tím projektu „Káčer na bicykli“ bolo pred mestským úradom pripravené aj malé a zdravé občerstvenie, ktoré im dodalo energiu na ďalšiu cestu smer Stará Ľubovňa. Peter, ďakujeme za návštevu! Želáme Vám veľa síl, optimizmu a pozitívnej energie a úspešné absolvovanie tohtoročnej misie (tour).
Viac o tomto projekte:
Peter Káčer pomáha rôznymi charitatívnymi formami jednotlivcom aj organizáciám, ktoré sa so svojimi prosbami o pomoc obrátili na Nadáciu TA3. So svojím špeciálne upraveným trojkolesovým bicyklom a šľachetnou myšlienkou sa každoročne vydáva na cestu naprieč Slovenskom, aby pomáhal iným ľuďom a to aj napriek tomu, že je sám hendikepovaný.
Prostredníctvom SMS zbierky tak získava finančné prostriedky pre zdravotne postihnutých ľudí, aby im takto pomohol s pokrytím finančne náročnej liečby, ako aj pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc so zvládnutím ťažkej životnej situácie. Viac informácií nájdete na http://kacer2016.ta3.com/ .
Dobrý zámer celého projektu a aj úsilie správcu Nadácie TA3 môžete podporiť najmä zaslaním prázdnej SMS na číslo 832.
Cena SMS je 1 euro. Mobilní operátori Orange, Telekom a O2 poskytujú službu bez nároku na odmenu – celú sumu poukážu na účet Nadácie TA3. Nový mobilný operátor 4-ka službu zatiaľ neposkytuje.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X