Nový hasičský areál slávnostne otvorený 1. ročníkom nočnej hasičskej súťaže O putovný pohár Samuela Webera

Členovia Dobrovoľného hasičského zboru v Spišskej Belej majú za sebou rušné, no mimoriadne úspešné obdobie zároveň. Po slede výborných výsledkov v rámci hasičských súťaží, na ktorých sa umiestnili na popredných priečkach, sa napokon stali aj víťazmi Okresnej hasičskej ligy. Ich úspech podčiarkol aj novovybudovaný hasičský areál v Strážkach, ktorý si z veľkej časti vybudovali svojpomocne v rámci svojho voľného času a dobrovoľne. Práve tento hasičský areál im má slúžiť ako zázemie pre hasičský šport. Hasičský areál sa slávnostne otvoril 25. augusta a to 8. kolom RHLS, ako aj 1. ročníkom nočnej hasičskej súťaže O putovný pohár Samuela Webera. Sprievodnou akciou bolo aj predstavenie novej knižnej publikácie 140 rokov dobrovoľného hasičského zboru v Spišskej Belej.

Nabitý sobotňajší program otvorili na pravé poludnie hasičské preteky konané v rámci 8. kola Regionálnej hasičskej ligy Spiša (RHLS), ktorých sa zúčastnilo 27 družstiev (22 mužských, 5 ženských). Hasičské družstvá súťažili v disciplíne požiarny útok. Na priebeh súťaže dohliadalo vedenie RHLS spolu s rozhodcami.

Zoznam zúčastnených družstiev: Spišská Belá, Žakovce, Štôla, Spišská Stará Ves, Ihľany, Nižné Ružbachy, Spišský Štvrtok, Bijacovce, Podhorany, Hronec, Ekospol, Bystrá, Spišská Nová Ves, Reľov, Fire Team Stars, Drábsko, Spišská Sobota, Olšavce, Stratená, Matiašovce, Bartovice (ČR).

Konečné poradie 8. kola RHLS

MUŽI

 1. miesto: DHZ Štôla
 2. miesto: DHZ Žakovce
 3. miesto: SHD Bartovice (Česko)

ŽENY

 1. miesto: DHZ Spišský Štvrtok
 2. miesto: DHZ Ihľany
 3. miesto: DHZ Spišská Sobota

Ocenenia pre jednotlivcov: Najlepší prudár – DHZ Žakovce (ľavý prúd), Najlepšia prudárka – DHZ Spišský Štvrtok (ľavý prúd)

Nočná hasičská súťaž prilákala až 32 družstiev

Po ukončení regionálnych pretekov sa pozornosť presunula na premiérovo konanú Nočnú hasičskú súťaž O putovný pohár Samuela Webera, ktorú organizoval DHZ Spišská Belá spolu s Mestom Spišská Belá. Prvý ročník súťaže, ktorá nesie meno po jednom zo zakladateľov zboru, sa začal o 21.00 hod. v slávnostnom duchu a to predstavením novej knižnej publikácie 140 rokov Dobrovoľného hasičského zboru v Spišskej Belej (Viac v príspevku: Kniha 140 rokov Dobrovoľného hasičského zboru v Spišskej Belej dokumentuje bohatú históriu zboru), po ktorom nasledoval veľkolepý ohňostroj. Preteky otvoril svojim príhovorom predseda DHZ Spišská Belá Maroš Vaverčák a primátor Spišskej Belej Štefan Bieľak. Nočných hasičských pretekov sa zúčastnilo 32 družstiev, ktoré súťažili v disciplíne požiarny útok. Do finále postúpilo 7 mužských a 5 ženských družstiev s najlepším časom.

Zoznam zúčastnených zborov: Spišská Belá, Žakovce, Štôla, Spišská Stará Ves, Ihľany, Spišský Štvrtok, Bijacovce, Podhorany, Hronec, Ekospol, Bystrá, Spišská Nová Ves, Reľov, Fire Team Stars, Drábsko, Spišská Sobota, Olšavce, Bartovice (ČR), Plavnica, Vlkovce, Podolínec, Haligovce, Holumnica, Kežmarok, Reľov.

Výsledky nočnej hasičskej súťaže

Z 1. kola postúpili (7 najlepších časov): MUŽI – 1. Bartovice, 2. Ľubica, 3. Spišská Stará Ves, 4. Spišský Štvrtok, 5. Spišská Belá, 6. Žakovce, 7. Ekospol.
ŽENY – 1- Spišský Štvrtok, 2. Bijacovce, 3. Vojňany, 4. Ľubica, 5. Ihľany

Finále:

MUŽI

 1. miesto: SDH Bartovice (Česko)
 2. miesto: DHZ Spišská Belá
 3. miesto: DHZ Spišský Štvrtok

ŽENY

 1. miesto: DHZ Spišský Štvrtok
 2. miesto: DHZ Ľubica
 3. miesto: DHZ Bijacovce

Za spoluprácu na podujatí vyslovuje predseda DHZ Spišská Belá Maroš Vaverčák poďakovanie Asociácii samaritánov Slovenskej republiky a to prostredníctvom zabezpečenia materiálno technického a zdravotníckeho. Poďakovanie patrí aj sponzorom podujatia: Mesto Spišská Belá, MERATE Stavebná spoločnosť Kežmarok, BAPAS Spišská Belá, ZipserNet Spišská Belá, KRaF s.r.o. Spišská Belá, LIVONEC Spišská Belá, Pluta – Strechy Kežmarok.

Zároveň vyslovuje primátor mesta Spišská Belá Štefan Bieľak veľké poďakovanie všetkým členom Dobrovoľného hasičského zboru nášho mesta, ktorí sa podieľali na úspešnej organizácii podujatia. Či už počas niekoľkomesačných úprav hasičského areálu, následných predpríprav podujatia, ako aj priamo v deň konania pretekov.

 

Môže Vás zaujímať...