hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 38

Mladí ľudia inšpirovali svojich rovesníkov

Počas uplynulých mesiacov sme vo Face clube mali zopár inšpiratívnych workshopov, ktoré boli určené pre všetkých, ktorí sa chcú posunúť v živote ďalej.

Podľa hlavnej vízie, ktorú nesie Face club – NÁJDI SVOJU TVÁR, sme sa rozhodli vytvoriť štyri inšpiratívne workshopy. Workshopy sme mohli realizovať vďaka projektu „Face club- zážitok, inšpirácia, rast“, ktorý podporila nadácia SPP. Tie boli určené pre mladých ľudí nielen z klubu, ale aj pre širokú verejnosť. Počas mesiacov máj a jún sme si prešli stretnutiami s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí sa venujú fotografii, hudbe či rôznym projektom.
Prvým pozvaným hosťom bol Joži Mačutek a jeho workshop bol venovaný fotografii. Tento mladý človek je pomerne známou osobnosťou v našom meste, ktorého fotografie môžete poznať hlavne z internetu. O tom, ako dlho a prečo sa venuje práve foteniu, nám osobne porozprával priamo u belianského vynálezcu šošovky, a to v Múzeu J. M. Petzvala.
Tí, ktorých zaujímajú akcie a projekty Face clubu, mali možnosť nahliadnuť do zákulisia písania projektov. O tom, čo robiť, ak máte skvelé nápady, ako takéto projekty pripraviť a ako byť úspešný, hovorila Helena Zadžorová, ktorá viedla workshop s názvom Projektový manažment.
Posledné dva workshopy mali síce rovnakú tému, ale viedli ich dvaja rôzni ľudia, a preto boli úplne odlišné. Prvý workshop o hudbe viedol Michal Šelep, ktorý sa venuje hraniu na basgitare, okrem toho na vysokej škole študuje kontrabas. Svojím rozprávaním nám priblížil, ako sa dostal k hudbe, ako sa dokáže hudbou uživiť a prečo študovať hudbu.
Druhým inšpiratívnym hudobníkom bol Hømes, ktorý nám takisto rozpovedal svoj príbeh o svojom živote a hudbe, ktorú tvorí. Dozvedeli sme sa o tom, ako sa mu podarilo naštartovať hudobnú kariéru i o tom, ako sa dostal k spolupráci so slovenským raperom Egom. Tiež hovoril, ako spolu vydali song a aj o tom, aké problémy môžu umelca na jeho ceste umením postretnúť.
Návštevníci každého workshopu si mohli prísť na svoje a my veríme, že sme ich inšpirovali, aby aj oni mohli raz prísť rozpovedať svoj príbeh a odovzdať svoje skúsenosti ďalším mladým v meste. Tieto workshopy sa uskutočnili vďaka podpore z programu SPPoločne.
Eleonóra Olšavská

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X