Mimoriadny úspech hokejbalistov U15! Po víťazstve v extralige i Mamut cup-e, výhra aj na medzinárodnom turnaji v ČR

Počas dní 15.6-17.6. 2018 sa konal v českej Plzni medzinárodný turnaj, v ktorom si zmerali sily družstva v kategórii U15 a U17.
Spišská Belá priviezla do Plzne 14-ročných chlapcov doplnených o troch 15-ročných a smelo šla konfrontovať náš hokejbal na najlepšom mládežníckom turnaji v strednej Európe Pilsen Cup U15. Družina okolo trénera Miroslava Burdíčka už mala z predchádzajúcich rokov kontakt s českým hokejbalom, či na mládežníckom turnaji spred roka z Plzni či Prahy ale aj so Severo-moravskou úniou, ktorá nás pred rokom evidovala v súťaži.
V prvom dni si MŠK Spišská Belá poradila najprv s nemeckým družstvom 1.EV Weiden. Vo večernom zápase sa odohral pre Spišskú Belú ,,zápas turnaja,, proti kanadskému družstvu West Coast Expres, niekoľkonásobným víťazom Pilsen Cup, družstvu tvoreného často z reprezentantov Kanady. Zápas sme vyhrali 5:3 (strely na bránu 27:28) a stali sme sa čiernym koňom turnaja. V sobotu nás čakali dva zápasy. Švajčiarsky majster SHC Belpa 1107 prehral so slovenským 5:0 a večer Česká reprezentácia prehrala s Beľanmi 0:2.
Lákadlom nedeľného dňa bol prvý duel medzi Plzňou a Spišskou Belou, pretože už bolo isté, že obidva družstvá sa večer stretnú ešte vo finále. V “infarktovom zápase” Spišská Belá vyhrávala už 5:0 pričom domáci tím vyrovnal na konečných 5:5. Beľania boli paradoxne počas celého zápasu lepším družstvom ale domácim vychádzali doslova smrteľné brejky. Vo Finále hrala Spišská Belá proti HBC Plzeň už disciplinovanejší hokejbal, hlavne sa hráči rýchlejšie vracali do obranného pásma. Spišská Belá jednoznačne porazila domácich na strely 27:11 a výsledkom 5:1 sme si domov odviezli krásny pohár s veľkým pocitom hrdosti. Po Majstrovskom titule v Slovenskej extralige a víťazstve na Slovenskom pohári určite ďalší krásny úspech.
Finálový zápas sa vysielal online cez www.tvcom.cz. Zápas je možné si pozrieť aj zo záznamu. Jednotlivé zápasy a údaje z nich sa dajú pozrieť na www.hbcplzen.cz.

Spokojný je aj tréner tímu: “Chlapci ukázali veľké srdiečko počas všetkých zápasov, hrali disciplinovane za čo si ich chválim. Ešte však netreba ďakovať hráčom za sezónu. Čaká nás na tréningoch ešte práca, pretože do konca sezóny ešte 8 chlapcov čakajú reprezentačné kempy, mňa ako trénera ďalšie povinnosti pri reprezentačnom družstve Slovenska U16 a príprave na Svetový pohár – asistent trénera SVK U16. Sám som zvedavý koľko presne Beľanov sa dostane do Slovenských reprezentácií do 14 či 16 rokov. Po najbližšom víkende budeme vedieť presný menoslov hráčov.”

Autor príspevku: Mgr. M. Burdíček, tréner 

Konečná tabuľka U15 po základnej skupine:
1. MŠK Spišská Belá 4 1 0 27:8 13b
2. HBC Plzeň 3 2 0 18:10 11b
3. West Coast Express 2 2 1 27:10 8b
4. Česká republika U14 2 1 2 23:11 7b
5. SHC Belpa 1107 1 0 4 5:24 3b
6. EV Weiden 0 0 5 4:41 0b
o 5. miesto: SHC Belpa 1107 – 1. EV Weiden 3:2 ss
o 3. miesto: West Coast Express – Česko U14 5:1
Finále: MŠK Spišská Belá – HBC Plzeň 5:1

All-stars team
Timotej Knapík (Spišská Belá) – Tomáš Kalivoda (Česko U14), Tomáš Nádraský (HBC Plzeň) – Devon Rai (West Coast Express), , Lukáš Banýr (HBC Plzeň), Denis Kuchta (Spišská Belá).

Za najlepšieho hráča MŠK Spišská Belá bol vyhlásený Maroš Mešár.

Súpiska Spišskej Belej:
Knapík Timotej, Pavlikovič Marko, Kuchta Denis, Knapík Peter, Mešár Filip, Burdíček Kristián, Kubis Adrián, Bočkai Timotej, Kiska Sebastián, Krupjak Dominik, Kostka Peter, Novajovský Dávid, Pajer Lukáš, Vaverčák Maroš, Kubis Lukáš, Mešár Maroš, Grich Ján,
tréner: Mgr. Miroslav Burdíček, rodičia ktorí pomohli na turnaji: Kostka Dušan, Kiska Jaro, Novajovský Peter, Kubis Kamil, Burdíčková Milena

Môže Vás zaujímať...