Aktuality
Počet zobrazení 1K

Lendacký duatlon

31.júla 2021 o 11.00 hodine sa uskutočnili v obci Lendak preteky pod prízvučným názvom Lendacký duatlon. Lendacký duatlon je amatérsky pretek v behu na 7 km a cyklistike na 24 km. Behalo sa prevažne po nespevnených cestách a chodníkoch v lesnom teréne, preto usporiadatelia dbali najmä na zvolenie vhodnej obuvi. Cyklistika prebiehala po miestnych a štátnych komunikáciách za plnej premávky, kde musel každý účastník dodržiavať pravidlá cestnej premávky a každý účastník musel mať počas jazdy na bicykli na hlave prilbu. Štart, depo aj cieľ bol na jednom a tom istom mieste.

Lendackého duatlonu sa zúčastnilo 49 pretekárov aj napriek daždivému a nie veľmi priaznivému počasiu. Súčasťou týchto pretekov bolo aj niekoľko našich rodákov z Belej. Belančania boli v tomto preteku úspešní a obsadili popredné miesta.

Neprehliadnuteľným sa stal aj 74 ročný pán Kostka, ktorý sa zúčastnil preteku na bicykli. Všetkým, ktorí sa na preteku zúčastnili vyjadruje Mesto Spišská Belá obdiv a zároveň blahoželá k dosiahnutým výsledkom a praje mnoho úspechov v ďalších podobných či iných pretekoch.

V rámci pretekov sa uskutočnili aj detské bežecké preteky. Do týchto detských pretekov sa zapojilo 45 pretekárov, ktorých súčasťou boli aj tí najmenší.