Konferencia #MladíMladým predstavila už po tretí krát mladých a úspešných ľudí

V sobotu 5. mája sa v Spišskej Belej uskutočnil tretí ročník Konferencie #MladíMladým. 7 úspešných mladých hostí na pódiu, 70 mladých ľudí v hľadisku a jedna nezabudnuteľná atmosféra. Konferenciu #MladíMladým je možné označiť za unikátnu v našom regióne nielen štýlom a zameraním, ale i tým, že skutočne spĺňa zmysel zachytený v jej názve. Skupina mladých dobrovoľníkov niekoľko mesiacov tvrdo pracovalo na prípravách konferencie a podarilo sa im odovzdať mladým nášho mesta i regiónu inšpiráciu, smerovanie, motiváciu i novú chuť a odhodlanie pre dosiahnutie vlastných cieľov.

Heslo tohtoročnej konferencie „K úspechu s hodnotami“ bolo reakciou na súčasnú situáciu mladých v našom okolí, ale i na celom Slovensku. Uvedomujeme si, že je nutné ukazovať pravé vzory úspešných ľudí, ktorí buď bojujú za spoločenské hodnoty alebo ich sami dokazujú vlastným životom. Hostia ako: Lucia Supeková, Karolína Farská, Peter Hajduček, Martin Hrabovec, Zuzana Ľos-Božíková, Filip Jančík či Marek Sabol, dokázali počas pár hodín odkryť zákutia vlastnej cesty k úspechu a odovzdať dôležité myšlienky, ktoré sú kľúčové v ich životoch.

Počas programu boli mladým predstavené aj ďalšie možnosti, ako byť aktívny, ako sa zapojiť do zaujímavých projektov, a tak makať na tom, po čom túžim, či zmeniť niečo k lepšiemu. Predstavený bol projekt Zmeňme.to, ktorého zmyslom je šírenie dobrovoľníctva, ďalej rozvojový program Cena Vojvodu z Edinburgu a členovia Mladiinfo priblížili mladým možnosti Erasmus+ projektov.

Hlavné posolstvá rečníkov Konferencie #MladíMladým 2018

Vytváraj na seba tlak.

Choď míľu naviac.

Dôležité je to, čo robíš, keď ťa ľudia nevidia.

Nejde o to, čo chcete, ale o to, čo ste ochotní pre úspech obetovať.

Tajomstvo napredovania je v tom, kedy začneš.

Buď pokorný, buď autentický.

Pracuj, ako keby si nepotreboval peniaze.

Miluj to, čo robíš.

Chceme srdečne poďakovať všetkým, ktorí podporili túto myšlienku. V prvom rade veľké ďakujem patrí mestu Spišská Belá, ktoré už dlhoročne podporuje mladých a ich rozvoj v našom meste. Taktiež ďakujeme sponzorom: Sli.do, Cinemax Poprad, Denník N, Tatry Games, Marko Tatry, Ihcy, elzerolito. Za všetkým však v prvom rade stoja mladí dobrovoľníci občianskeho združenia Expression o. z., ktorým patrí veľká vďaka a obdiv. Práve energia mladých ľudí dodáva tejto konferencii jedinečnosť a vytvára z nej niečo nezabudnuteľné.

Tešíme sa na každého z vás už o rok.

Tím Expression o.z.

“Z akcie som bol nadšený. Ďakujem organizátorom, ktorí dotiahli do malého mesta skvelých hostí, známych doma aj v zahraničí.”

“Z konferencie som si odniesla to, že byť pokorným je v dnešnom svete najviac potrebné a že keď niečo chceš, nesmieš sa báť podniknúť tie správne kroky.”

“Utvrdil som sa a nabral ešte viac istoty do toho, že mám byť odvážny a iný #bebrave #bedifferent

Viac informácií a fotografií z činnosti Face clubu nájdete na Facebook FACE CLUB

Môže Vás zaujímať...