hocico...
AktualityKaštieľne hry Strážky
Počet zobrazení 681

Kaštieľne hry napísali devätnástu kapitolu

V komédii Baby na palube sa sa nám predstavili vynikajúce slovenské herečky Oľga Belešová a Zuzana Martinková.

Kaštieľ Strážky otvoril svoje brány 18. júna 2017 všetkým, ktorí majú radi umenie vo svojich rôznych podobách a to tanečnej, výtvarnej, speváckej, či divadelnej. V jeho priestoroch sa totižto už po 19. krát konali obľúbené Kaštieľne hry, ktoré pre verejnosť organizovala Slovenská národná galéria – Kaštieľ Strážky v spolupráci s mestom Spišská Belá. V anglickom parku, ktorý sa rozprestiera okolo Kaštieľa v Strážkach, sa počas uplynulého júnového víkendu na pódiách vystriedali rôzni umelci, ktorí návštevníkom ponúkli bohatý a rôznorodý kultúrny program. Samotné Kaštieľne hry sa však slávnostne otvorili už v sobotu večer a to príhovorom primátora mesta Spišská Belá Štefanom Bieľakom a galerijnej pedagogičky Daniely Kostkovej. Už tradične bolo toto oficiálne otvorenie kaštieľnych slávností venované divadlu pre dospelých divákov. V komédii Baby na palube sa sa nám predstavili vynikajúce slovenské herečky Oľga Belešová a Zuzana Martinková, ktoré podali veselé svedectvo o tom, že aj materská na pieskovisku môže byť vzrušujúca a zaujímavá.

Nedeľné popoludnie v kaštieli ponúkalo množstvo divadelných predstavení či iných programov predovšetkým pre detských návštevníkov. Popoludnie slávnostne otvoril Čarodejník Modroplášť a následne si deti vypočuli príbeh o Huncútovi Gašparovi (Divadlo Concordia, B. Štiavnica), či marionetové divadlo o Červenej čiapočke (Divadlo Žihadlo, Malacky). Vďaka interaktívnemu divadelnému predstaveniu Elá hop (Divadlo Piki, Pezinok) sa deti premenili na odvážnych rytierov, športovcov a hudobníkov. Nejeden malý vedátor sa potešil zábavno-vzdelávaciemu predstaveniu Kúzelná fyzika.

Vo výtvarnej dielni si deti vyskúšali rôzne maliarske techniky pod vedením učiteliek zo Základnej umeleckej školy v Spišskej Belej. V detskom remeselnom mestečku sme mohli nazrieť do prostredia plného tradícií a dozvedieť sa mnoho o bohatých remeselných zručnostiach našich predkov. Počas celého slnečného popoludnia mohli deti skákať na trampolínach, nafukovacích hradoch, ochutnať cukrovú vatu alebo sa zúčastniť rôznych zábavných aktivít, ktoré ponúkali naši šikovní dobrovoľníci z Face Clubu. Rodičia sa zabávali na vystúpeniach alebo si jednoducho vychutnávali prechádzku v parku.

Viac fotografií z podujatia nájdete na oficiálnej Facebook stránke mesta – Mesto Spišská Belá.

Najnovšie články