hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 86

Kaštieľne hry budú mať pestrý a zaujímavý program

V dňoch  25. – 26. júna 2016 sa uskutoční 18. ročník Kaštieľnych hier. Cieľom tohto podujatia je prinášať kvalitné divadelné umenie do regiónu bez stálej divadelnej scény. Divadelné predstavenie umocnené jedinečnou atmosférou prírody anglického parku sprostredkuje originálny a silný zážitok. Tento rok uplynie 25 rokov od sprístupnenia expozícií v Kaštieli Strážky. Pri tejto príležitosti bude počas soboty prebiehať seminár Strážky – minulosť, prítomnosť a perspektíva kultúrnej lokality. O 19.00 hod. sa uskutoční vernisáž výstavy Cestou moderny.

Slovenská národná galéria Kaštieľ Strážky v spolupráci s mestom Spišská Belá majú počas posledného júnového víkendu pripravený bohatý kultúrny program pre širokú verejnosť. „Sobotňajšia komédia z manželského života 3 x 2 prinesie zážitok profesionálneho divadelného súboru v netradičnom prírodnom prostredí. Nedeľné popoludnie je až do večera plné programov pre deti. Okrem predstavení na hlavnom pódiu je v zákutiach anglického parku mnoho sprievodných podujatí a atrakcií pre deti“ uviedla Daniela Kostková, galerijná pedagogička kaštieľa. „Nebudú chýbať poníky, balóny, trampolína, cukrová vata či iné sladké dobroty, všetko čo robí deti šťastnými. Zoberte si deky, ležať na tráve je dovolené,“ dodala ďalej.

V sobotu 25. júna o 20.30 hod. po slávnostnom otvorení osemnásteho ročníka Kaštieľnych hier sa v komédii 3×2 predvedie Csongor Kassai a Zuzana Martinková – Znášiková. Trojgeneračný ohňostroj vtipných zvád o bezvýznamných malichernostiach, o udobrovaní sa mladomanželov, zrelých manželov a napokon dôchodcov. Veselo-trpký pohľad na vzťahové komplikácie, ktoré Vás pobavia, hoci sa v nich sami nájdete.

Počas nedeľného popoludnia 26. júna budú prebiehať viaceré programy v celom anglickom parku. Detské predstavenie Zabudnutý čert (Divadlo na Predmestí, Spišská Nová Ves) a hra O kohútikovi a sliepočke (Divadlo Žihadlo, Malacky). Pripravené sú aj ukážky spoločenských tancov, na ktoré nadviaže tanečná škola pred kaštieľom. Tanečné štúdio Super z Popradu pod vedením Jozefa Solusa, návštevníkov naučí základné kroky tancov Waltz, Tango, Valčík, Slowfox, Quickstep, a horúcich latino rytmov Samba, Cha-cha, Rumba, Paso Doble, Jive. „Tanečná škola, výtvarná a divadelná dielňa sú určené nielen pre deti ale aj pre dospelých, ktorí sa chcú zabaviť a naučiť niečo nové. Tradičné ľudové tance predvedie detský folklórny súbor Jumitis, ktorý príde až z Lotyšska,“  dodáva nadšene Daniela Kostková. Pre mladšie deti je určené divadelné predstavenie Zlatovláska (Divadlo pod balkónom, Banská Bystrica) a Emulienka (Divadlo Pimprlo, Trenčín). Podujatie bude ukončené losovaním vstupeniek so zaujímavými výhrami a krátkou tanečnou etudou Charlie Chaplin (TŠ Super, Poprad). Dva dni plné divadla, skvelých  hereckých výkonov a zábavy čakajú na návštevníkov. Neváhajte preto, a nenechajte si toto podujatie ujsť.

Na podujatie Kaštieľne hry vás srdečne pozýva a na vašu návštevu sa tešia Mgr. Mária Šelepová, riaditeľka SNG Kaštieľ Strážky a primátor mesta Spišská Belá JUDr. Štefan Bieľak.

 

Kaštieľne hry, 25/ 6  – 26/6/2016 

 

SOBOTA 25.6.

20.30   Slávnostné otvorenie Kaštieľnych hier

Komédia 3 x 2            /James Saunders, Alan Ayckbourn, David Campton/

Režijná spolupráca: Maja Breinerová

Hrajú: Csongor Kassai a Zuzana Martinková – Znášiková

Trojgeneračný ohňostroj vtipných zvád o bezvýznamných malichernostiach, o udobrovaní sa mladomanželov, zrelých manželov a napokon dôchodcov. Veselo-trpký pohľad na vzťahové komplikácie, ktoré Vás pobavia, hoci sa v nich sami nájdete.

Vstupné:         5€

predpredaj:    4€ /Kaštieľ Strážky, Informačné centrum Spišská Belá/

 

NEDEĽA 26.6

HLAVNÉ PÓDIUM

14.30   Slávnostné otvorenie s klaunom Pepele

14.45   Zabudnutý čert  /Divadlo na Predmestí, Spišská Nová Ves/ staršie deti

15.45   Tanečná škola – ukážka, pozvanie (Jozef Solus)  /Tanečné štúdio Super, Poprad

16.00   Divadelná dielňa – ukážka  /Bábkové divadlo spod Spišského hradu

16.30   Jumitis /Detský folklórny súbor, Lotyšsko

17.00   Tanečná škola – ukážka, pozvanie (Jozef Solus)  /Tanečné štúdio Super, Poprad

17.30   O kohútikovi a sliepočke  /Divadlo Žihadlo, Malacky

18.15   Losovanie vstupeniek

 18.30   Charlie Chaplin – tanečná etuda  /TŠ Super, Poprad

PARK – RONDO

 15.00   Zlatovláska  /Divadlo pod balkónom, Banská Bystrica /mladšie deti

16.30   Emulienka   /Divadlo Pimprlo, Trenčín

 

PARK

15.00   Výtvarná dielňa  /ZUŠ Spišská Belá

16.30   Divadelná dielňa  /Bábkové divadlo spod Spišského hradu

 

PRED KAŠTIEĽOM

 Tanečná škola

16.00   Štandardné variácie – Waltz, Tango, Valčík, Slowfox, Quickstep    /TŠ Super, Poprad

16.45   Ľudové tance

17.15   Horúce latino rytmy – Samba, Cha-cha, Rumba, Paso Doble, Jive  /TŠ Super, Poprad

18.00   Ľudové tance

Vstupné:

Deti do 6 rokov                      voľný vstup

Dospelí                                               2€

 Žiaci, študenti, dôchodcovia  1€

 

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu