“Goral run” začal bežeckú tradíciu v Spišskej Belej

Do pestrej palety tých najrôznejších športových súťaží a podujatí v Spišskej Belej sa od uplynulého víkendu zaradil aj beh. Občianske združenie Runners’n Roses a kolektív Motorestu Goral v spolupráci s Mestom Spišská Belá pripravili pilotný ročník bežeckého podujatia pod názvom Goral run. Toto bežecké podujatie, ktoré sa konalo 21. októbra 2017, prilákalo pod Tatry viac ako 400 účastníkov všetkých vekových kategórií nielen z blízkeho okolia, ale aj zo vzdialenejších kútov Slovenska. Goral run otvoril svojim úvodným oríhovorom primátor Spišskej Belej Štefan Bieľak, ktorý vyzdvihol nápad organizátorov podujatia a poďakoval sa im, že sa Goral run rozhodli situovať práve do Spišskej Belej.

Súťažiaci si na trati vedúcej cez Beliansku cyklotrasu mohli vychutnať nádhernú panorámu Vysokých Tatier

O víťazné trofeje sa súťažilo v Goralskom polmaratóne (21 km), Mestskej desiatke (10 km), Minimaratóne (4,5 km) a Nordic walking. Zasúťažiť si však mohli aj “nebežci” a to vo veselej súťaži v hode goralským klobúkom, ktorú vyhral Viktor Holák s výkonom 16, 9 metra. Jeho víťazný hod sa hneď stal dvojnásobným úspechom, pretože sa s ním stal držiteľom slovenského rekordu.
Táto športová akcia ponúkla návštevníkom i kvalitný sprievodný program. Okrem spomínanej súťaže v hode klobúkom, si návštevníci mohli vychutnať i veselý hudobný program v podaní skupiny BRAVO z Novej Ľubovne, či zapojiť sa do tomboly, ktorá ponúkala zaujímavej ceny. Podujatie sa môže pochváliť i charitatívnym rozmerom. V mene medzinárodnej organizácie KIWANIS (pozri aj: www.kiwanis.sk) odovzdal guvernér pre SR a ČR Dr. Ladislav Hrivko dar v hodnote 500 EUR pre Vierku Hriňakovú, na zabezpečenie jej liečebných procedúr.

Výsledky v hlavných súťažiach:

Goralský POLMARATÓN
Muži
1. ŠVARC Roman 01:16:33
2. GALLIK Peter 01:19:44
3. SÝKORA Daniel 01:20:29

Ženy
1.BOŽOVÁ Danica 01:40:36
2. GERÉNYIOVÁ Katarína 01:42:04
3. VASTUŠKOVÁ Iveta 01:42:40

Goralská desiatka
Muži
1. OROLÍN Pavol 35:06
2. BACHRATÝ Štefan 36:27
3. GERGARDT Artur 38:54

Ženy
1. GEJDOŠOVÁ Zuzana 42:50
2. MAŠLEJOVÁ Monika 47:45
3. ŠERFELOVÁ Jiřina 48:39

Poďakovanie patrí desiatkam dobrovoľníkov, ktorí sa celý deň starali o plynulý a bezproblémový priebeh celého podujatia, ďalej zamestnancom mestského úradu v Spišskej Belej, členom belianskej Mestskej polície a členom Okresného riaditeľstva policajného zboru v Kežmarku. Obrovské ďakujem patrí aj partnerom podujatia, ktorí zabezpečili pre bežcov i návštevníkov príjemné zázemie a možnosti ochutnávok slovenských tradičných jedál a zabíjačkových špecialít, vitamínových doplnkov a teplých nápojov.

Sme hrdí, že sa naše malebné mestečko stalo hostiteľom pre toto vydarené podujatie a už teraz sa tešíme na ďalší ročník Goral run-u!

Viac fotografií z podujatia a kompletné výsledky nájdete na: www.goralrun.sk

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X