Face club predstavil Spišskú Belú v Nemecku

Kroky našich dobrovoľníkov z Face clubu pravidelne putujú celoročne naprieč Slovenskom, kde sa zúčastňujú rôznych festivalov, seminárov, či mládežníckych výmen, aby aj prostredníctvom týchto pobytov získali nové zážitky a poznatky a takto obohatili kreatívny život v priestoroch nášho belianskeho mládežníckeho klubu. Tento krát sa však odvážili ísť o niečo ďalej a na celý týždeň „zakotvili“ v nemeckom meste Stahnsdorf, ležiaceho neďaleko Berlína. Tu sa totižto konal od 1. – 7. augusta mládežnícky festival You´th rope, ktorý organizovalo mládežnícke centrum Clab v Stahnsdorfe. Okrem nášho osemčlenného tímu na čele s Antonom Kováčikom, sa festivalu zúčastnilo celkovo 100 účastníkov z Nemecka, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny a Poľska.

Počas tohto týždňa sa mali naši dobrovoľníci možnosť zúčastniť na rôznych workshopoch (Street dance, hudba, grafity, tanec, žonglovanie, film, parkour), ktorých čiastkovým cieľom bolo aj spoznávanie iných kultúr, prekonávanie strachu z nepoznaného, či osmeliť sa komunikovať v cudzom jazyku.

Okrem týchto workshopov navštívili naši dobrovoľníci aj Berlín, kde sa cez edukačnú hru dozvedeli mnoho o histórii Nemecka. Spestrením boli aj internacionálne večerné programy, kde okrem spoznávania kultúry zúčastnených krajín, mohli všetci aj ochutnať špeciality z ich kuchyne. V posledný večer, ktorý bol venovaný Slovensku, sa zase mohli ostatní dozvedieť niečo o nás a tak si vypočuli v podaní našich dobrovoľníkov slovenskú ľudovú skladbu Na kráľovej holi, na diskotéke zatancovali na súčasnú populárnu slovenskú skupinu Mafia corner a ochutnali našu typickú kapustnicu. Všetci účastníci sa aspoň prostredníctvom publikácie Belianske Tatry, dozvedeli aj o krásach našich hôr a niektorí sa takto rozhodli našu krajinu v dohľadnom čase navštíviť. Plní neopakovateľných zážitkov si tak naši opäť zbalili stany, nasadli na vlak a vrátili sa naspäť do nášho Face clubu, kde podľa ich slov, určite niečo z toho čo sa dozvedeli a naučili, využijú aj u nás. A tak sa môžete aj vy, skalní návštevníci Face clubu, tešiť na mnoho ďalších noviniek.

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X