Domček vianočných želaní plnil opäť detské priania

… „Ahoj Ježiško, ja si myslím, že dary nemusia byť zabalené len v krabici, tie najväčšie sú v nás, ukryté v našich srdciach, pokoj, láska, porozumenie, úcta k starším…. „…želám si, aby rodina na Vianoce bola spolu, nech nie je nikto sám…“ … „…lásku, vianočnú pohodu a zdravie pre všetkých blízkych a tiež tí, čo sú chorí, aby vyzdraveli…“ …“Milý Ježiško, ja by som si prial, aby každý mal radšej Ježiška…“ … aj takéto priania mali detičky z nášho mesta, ktoré vhodili do krabičky vianočných želaní umiestnenej v Domčeku vianočných želaní.

Cez 700 želaní vhodených do Domčeka Vianočných želaní

Rovnako ako minulé roky tak aj tento mesto pripravilo pre všetky detičky domček vianočných želaní na námestí, ktorý slávnostne otvoril Mikuláš, 6. decembra 2018. Už počas výstavby domčeka však deti prichádzali s napísanými listami pre Ježiška a otázkou, kedy už bude otvorený domček, aby si tam svoje prianie mohli vhodiť.

Už v prvých sekundách od otvorenia domčeka sa to detičkami v ňom doslova hmýrilo. Do domčeka chodili detičky, či už samé alebo s doprovodom svojich starších súrodencov, či rodičov, ktorí podobne ako predchádzajúce roky boli týmto nápadom potešení. Pripravené papiere, na ktoré si deti mohli napísať svoje želania sa bleskovou rýchlosťou míňali a bolo potrebné ich neustále dopĺňať ako na „bežiacom páse“. Množstvo detí však prišlo aj s vlastnými už napísanými listami so želaniami, ktoré boli veľmi unikátne a kreatívne. Želania z domčeka boli skutočne rôzne a často vyvolávali mnoho emócií.

Aké boli najčastejšie želania ?

Samozrejme, že najčastejším želaní detí boli mobily, tablety, notebook-y, x-boxy, no našlo sa aj mnoho skromnejších želaní, medzi ktoré patrili omaľovanky, knihy, fixy, autíčka na diaľkové ovládanie, bábiky, či lego. Však veľmi potešujúce boli aj želanie, kde si detičky priali zdravie, či šťastie svojich blízkych. Do domčeka vianočných želaní prišlo cez 700 želaní. Z tohto veľkého počtu bolo potrebné vybrať želania, ktoré sa naplnia, keďže nie všetky bolo možné splniť.

40 odovzdaných darov

A tesne pred Vianocami 20. a 21. decembra 2018 boli vianočné darčeky odovzdané ich adresátom. Boli to stretnutia plné dojatia, radosti, objatí, či silných emócií. Veď predsa aj o tomto sú Vianoce.

A tak domček opätovne naplnil svoje poslanie a robil nečakanú radosť aj napriek tomu, že som v ňom niektoré deti nevedeli slušne správať.

 

Šťastné a Veselé Vianoce!

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X