hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 11

Do Európskeho týždňa mobility sa opäť zapojí aj Spišská Belá

Projekt Európsky týždeň mobility (ETM), ktorý už od roku 2002 každoročne organizuje Európska komisia od 16. do 22. septembra 2018.

22. september – Deň bez áut – miestne orgány obmedzujú motorovú dopravu, podporujú používanie udržateľných spôsobov dopravy a pozdvihujú povedomie o vplyve výberu spôsobu dopravy na životné prostredie. Aj tento rok sa Mesto Spišská Belá zapojilo do tejto kampane.

Cieľom kampane je povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility. Aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre prepravu multimodálnu dopravu (pešia doprava, cyklodoprava, hromadná doprava) ako ekologickejšiu alternatívu osobnej motorovej dopravy.

Motto aktuálnej kampane na rok 2018 je KOMBINUJ A CHOĎ! Komisárka Európskej únie pre dopravu Violeta Bulc označila rok 2018 za „Rok multimodality“ a preto je aj cieľom aktuálnej kampane podporiť myšlienku výberu rôznych druhov dopravy tak, aby sa nimi bolo možné dostať do rôznych mestských oblastí.

Tohtoročný EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY bude prebiehať od 16. do 22. septembra a všetci obyvatelia Spišskej Belej sa do neho môžu zapojiť, a to prostredníctvom konkrétnych činností vykonávaných  rámci udržateľnej mobility. Tak teda, čo to znamená? – Nechaj auto doma a vyber bicykel alebo zapoj sa do kampane chôdzou, či iným spôsobom! – šetrime životné prostredie, veď predsa je tu pre nás.

 

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X