Bohaté jarné prázdniny vo Face clube

Počas jarných prázdnin sa vo Face clube diali rôzne zaujímavé akcie. Tieto aktivity boli venované dopoludnia deťom a popoludní mladým.

Prázdniny sme začali netradične už v sobotu vernisážou mladých umelcov, ktorí nám priniesli svoju tvorbu až z Levoče a jej okolia. Bola to poézia, próza a nechýbali ani rôzne kresby či maľby. Súčasťou vernisáže bola aj diskusia s tvorcami, ktorá mala mnohých inšpirovať, aby to s vlastnou tvorbou skúsili aj sami.

V pondelok sme začali s programom pre deti, dopoludnia sme im ponúkli živú knižnicu, ktorá ich veľmi zaujala. Faceclub navštívili dôchodcovia zo Spišskej Belej, pán Siska a pani Rožková, ktorí hovorili o tom, ako sa v minulosti žilo. Spomínali, ako sa kedysi hospodárilo, ako to chodilo v škole, ako fungovali počas vojny a v čase, keď nebolo peňazí veľa. Deťom odovzdali rôzne zaujímavosti a múdrosti zo svojich životov.

Ďalšie dni znova patrili v doobedných hodinách deťom, na ktoré čakalo Rozprávkovo. V utorok sa zmenili na hercov, režisérov, kostymérov a vyrábali si dokonca aj vlastné kulisy. Vybrali sa tradičné rozprávky, ktoré poznáme už od nepamäti a deti ich spracovali podľa seba. Popoludní nasledoval program pre dievčatá,  burza s oblečením a handmade kozmetika. Tiež mali fit kuchyňu a mohli počúvať rôzne rady o tom, ako sa správne stravovať. Samozrejme, okrem zdravej kuchyne a dobrých nákupov si deň doplnili aj babským pokecom. V stredu sa naše detské divadlo ukázalo v plnej kráse a sile. Skupiny detí si medzi sebou zahrali vlastné rozprávky a tím vytvorili úplnú čarovnú atmosféru a prežili rozprávkové zázraky. Popoludnie pre zmenu patrilo chlapcom, a keďže to bol ich čas, okrem klobások ich čakali kalčetové, biliardové turnaje, ping-pong, ale aj počítačové hry.

Vo štvrtok čakali na deti dopoludnia tradičné hry ako loďky, guličky, alebo rôzne stavebnice, merkur či cheva. Takto mohli návštevníci vidieť, že aj ich rodičia, či starí rodičia sa vedeli v minulosti dobre zabaviť, aj keď nepoznali počítače a ani televízor. V piatok dopoludnia sme prešli na pokojnejší program, a to spoločenské hry. Deti si mohli skúsiť, že aj stolové hry vedia vzbudiť akciu, napätie a herného ducha. Sobota patrila už tradične najobľúbenejšej hre Milujem Slovensko, ktorá sa tešila opäť veľkej účasti a výbornej atmosfére.

Čas jarných prázdnin sme sa pre návštevníkov Face clubu snažili vyplniť bohatým programom a veríme, že sa nám to podarilo. Naši dobrovoľníci sa tešia a stále čakajú na ďalších nových návštevníkov.

Eleonóra Olšavská

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X