Aktuality
Počet zobrazení 4K

Belianske Vianoce 2015

Naše mesto sa v predvianočnom čase rozhodlo vrátiť k podujatiu, ktoré pred pár rokov začalo organizovať pod názvom Belianske Vianoce. Dňa 20. decembra 2015, na štvrtú adventnú nedeľu, sa popoludní na belianskom námestí zišli tí, ktorí radi slávia vianočné sviatky hudbou, spevom, tancom či hovoreným slovom v podobe vinšov. Bohatý program otvorili anjelské hlasy dievčat zo Spoločenstva Dávid, ktoré nám za hudobného doprovodu zaspievali niekoľko vianočných piesní. Ďalšími v poradí boli mažoretky z CVČ, ktoré nám predviedli pozitívnou energiou nabité vystúpenie a roztancovali nejedného diváka. Vianočné sviatky s nami prišli osláviť aj šikovné dievčatá zo Špeciálnej ZŠ a žiaci zo ZŠ Štefánikovej, ktoré sa predstavili so svojim vianočným pásmom kolied, piesní, básničiek a tanca. V strede programu sa nám predviedli mladí virtuózi z našej základnej umeleckej školy a svoje hudobné kvality nám ukázal novozaložený spevácky zbor. O dobrú náladu sa postaral aj spevácky zbor Fortuna, po ktorom nasledovala ľudová hudba Olekšanka, ktorá si nacvičila zmes tradičných goralských ľudových vianočných skladieb. Záver programu patril belianskej dychovke Belančanka, ktorá interpretovala známe vianočné piesne s Tichou nocou na záver. Program Belianskych Vianoc ukončil svojim pozdravom primátor mesta Štefan Bieľak, ktorý poďakoval všetkým účinkujúcim za ich vystúpenie a poprial všetkým šťastné a pokojné Vianoce.

Pre tých, ktorí prišli na námestie, boli okrem vystúpení pripravené aj vianočné stánky. Face club nám predstavil svoje zručnosti a kreativitu vo vlastnom stánku, kde predávali za dobrovoľný príspevok vianočné dekorácie, lahodný vlastnoručne vyrobený pečený čaj, či chutné a oku lahodiace mafinky. Na námestí si bolo možné zakúpiť zaujímavé produkty a malé prezenty vyrobené žiakmi Špeciálnej základnej školy a Základnej školy na Štefánikovej ulici Členovia belianskeho klubu dôchodcov (Denného centra) ponúkali na ochutnávku výbornú tradičnú kapustnicu, ktorú sami navarili v množstve asi 50 litrov. Slovenský orol si pre návštevníkov Belianskych Vianoc pripravil krásne zdobené medovníčky. Zamestnanci Mestského úradu ponúkali bezplatne teplý čaj a za dobrovoľný príspevok varené víno. Pre všetkých, ktorí si ešte nestihli zadovážiť svoj vianočný stromček, boli na predaj živé smrečky.

Našou snahou bolo aj prostredníctvom Belianskych Vianoc aspoň malou trochou priblížiť čaro blížiacich sa Vianoc a najmä stretnúť sa s priateľmi či známymi a tak si navzájom zaželať „Šťastné a Veselé“. Len dúfame, že o rok príde na námestie omnoho viac ľudí, nakoľko tí, ktorí tento rok neboli, môže len ľutovať. Tak ešte raz „Šťastné a Veselé“ !

Najnovšie články