Belianska mládež usporiadala ďalší vydarený ročník konferencie Mladí mladým

V Spišskej Belej sa konal 2. ročník konferencie Mladí mladým, ktorá bola venovaná mládežníkom z mesta a okolia. Pod organizáciu a koordináciu mimoriadne vydareného podujatia sa podpísali dobrovoľníci z miestneho Face clubu. Ako konferencia dopadla z pohľadu jej organizátorov, účinkujúcich i návštevníkov vám prezradíme v nasledujúcom článku od Miriam Bachledovej:

Konferencia bola zameraná na mladých ľudí a to z viacerých dôvodov. Prvý z nich bol ten, že ju organizovali mladí ľudia, na jej organizácii sa podieľalo približne 30 mladých dobrovoľníkov. Druhý dôvod bol ten, že na ňu boli pozvaní mladí ľudia, ktorí už za sebou nejakú tú inšpiratívnu skúsenosť majú. Či už ide o šport, politiku, cestovanie, alebo podnikanie, každý si mohol v ich príbehoch nájsť niečo zaujímavé.
Udalosť skĺbila hostí, ale aj divákov nielen z okolia Spišskej Belej. Zaujímaví hostia, ktorí boli na konferencii a mohli hovoriť o tom, ako sa v mladosti rozhodli vyjsť zo svojej zóny komfortu a urobiť niečo, čo ich v živote nenudí, ale napĺňa a robí ich šťastnými. Medzi pozvanými boli Valentína Sedileková, ktorá vydala svoju prvú knihu v 16 rokoch, známi youtuberi George a FiFqo, ktorých na internete každý týždeň sledujú tisíce divákov z celého Slovenska, alebo mladý zakladateľ spoločnosti, ktorá stavia workoutové ihriská Dušan Matuška. Navštívila nás aj cestovateľka Michaela Ondríková, český slackliner Danny Menšík, talentovaný tabletový umelec Zdeno Dulaj a zakladateľ mládežníckeho parlamentu Adam Hrobák.

Ako sa ti prednášalo na konferencii?
Michaela Ondríková: Keďže to bola moja prvá skúsenosť s prezentáciou na javisku, mala som veľkú trému pri prednášaní. No dobrovoľníci, ako aj ostatní hostia vytvárali počas celého trvania atmosféru, v ktorej som sa cítila naozaj dobre a bez akýchkoľvek bariér. A práve vďaka tomuto, hoci to na javisku pre mňa veľmi pohodlné nebolo, nakoniec som veľmi rada, že som mohla byť toho súčasťou.
Valentína Sedileková: Na konferencii bola úžasná atmosféra. Stretla som množstvo skvelých a inšpiratívnych ľudí, publikum bolo naozaj vďačné a cítila som sa dobre. Na začiatku som bola trošku nervózna, no akonáhle som sa rozbehla, už to išlo lepšie.

Myslíš, že je dôležité inšpirovať mladých ľudí, vykročiť zo zóny komfortu a prečo?
Michaela Ondríková: Inšpirovať mladých ľudí, aby vykročili zo svojej komfortnej zóny, je veľmi dôležité, možno až nevyhnutné. Veď málokto sa postaví zo svojho gauča bez podnetu druhého. Nakoniec aj ja sama som toho príkladom, keďže stále vyhľadávam podobné stretnutia, kde viem, že ma pohnú ísť vpred a posúvať svoje hranice. Ja, keď som videla tú iskru v ľuďoch, ktorí vychádzali zo svojho pohodlia a napĺňala ich práca, ktorú robili, hoci to bolo mnohokrát náročné, keď o tom hovorili, chcela som ten pocit nadšenia prežívať tiež. Ak mladí neuvidia na niekom inom, že život sa dá žiť aj v radosti, hoci mimo svojej zóny komfortu, no o to zaujímavejší, nebudú motivovaní to ani len skúsiť.
Valentína Sedileková: Inšpirovať a motivovať mladých ľudí je myšlienka, ktorú prezentujem na svojich besedách po školách. Myslím si, že je nesmierne dôležité šíriť pozitívnu energiu ďalej a robím to veľmi rada. Mladí ľudia majú veľký potenciál, niektorí sa ho ale boja využiť. Mojou úlohou je dodať im odvahy a trošku ich “nakopnúť”, aby verili v svoje sny a šli si za nimi. Dúfam, že sa mi moje poslanie darí aj plniť.

Čo hovoria mladí? S čím odišli z konferencie?
„S inšpiráciou že všetko sa dá urobiť aj v tomto mladom veku. Neskutočne motivačné pre mňa.“
„Hlavne s dobrým pocitom a presvedčením, že sa všetky sny môžu splniť. Doteraz som niektoré svoje sny považovala za nereálne, ale vaša konferencia a hlavne hostia mi ukázala opak. Ďakujem.“
„Začať od maličkostí a ísť si za svojim snom. Začať už dnes.“
„Som rada, že opäť vidím ľudí, ktorí majú chuť pracovať na niečom, čo nie len možno v Belej ale aj na viacerých mestách Slovenska chýba a budem rada ak v tom čo robíte ako tím Face Club budete pokračovať 🙂 ste super, len tak ďalej…“
„Uvedomil som si, aké sú dôležité sny a že kde je vôľa, tam je aj cesta.“

Autor článku: Miriam Bachledová

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X