hocico...
Aktuality
Počet zobrazení 6

Belianska cyklistická skupina dobrovoľne vyzbierala na Spišskej Magure 25 vriec odpadkov

Cyklistickí nadšenci z miestnej belianskej skupiny, ktorá funguje pod názvom MTBikers zorganizovali dobrovoľnú akciu s cieľom vyčistiť okolie Spišskej Magury od odpadkov. Skupinka Beľanov a Kežmarčanov spojila svoje sily a vybrala sa 15.4.2017 zbierať odpadky na svojich bicykloch. Ako opisuje vydarený deň člen skupiny Matej Miko: „Pre čo najvyššiu efektivitu sme sa rozdelili do troch skupín. Prvá skupina vyrazila zo Slovenskej Vsi smerom na Smrečiny, druhá skupina vyrazila z Magurského sedla smerom na Smrečiny a tretia skupina vyrazila smerom na Smrečiny z Bachledovej doliny. Zbieranie odpadkov a bajkovanie je dosť náročné, ale aj napriek tomu sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľných 25 vriec s objemom 60L plných odpadkov – poväčšine plastové a sklenené fľaše, samozrejme nebola núdza ani o kusy oblečenia a topánok, prípadne fľaše z motorových olejov, vrchnáky zo sudov, matrace a podobne.“
Všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zišli, aby podporili dobrú vec a spoločne tak vrátili okoliu Spišskej Magury jej pravú podobu ĎAKUJEME! 

Ak chcete taktiež prispieť k tomu, aby tu bola naša okolitá príroda vo svojej plnej kráse aj pre budúce generácie, srdečne vás pozývame na dobrovoľnícku akciu s názvom Posaď si svoj strom, ktorá sa bude konať 6. mája (viac info na https://spisskabela.sk/mesto/aktuality/aj-tento-rok-si-mozete-v-belianskych-lesoch-posadit-svoj-strom/ ).

Tags: Aktuality

Najčítanejšie články

Najnovšie články
Menu
Oznámenia
X