“Bajkeri” zo Spišskej Belej vyčistili okolie cyklotrás od odpadkov

Členovia cyklistickej skupiny MTBikers zo Spišskej Belej sa aj tento rok rozhodli pomôcť prírode v okolí nášho mesta a opätovne sa zišli, aby vyčistili prostredie od odpadkov. Po minuloročnom nultom ročníku, kedy vyzbierali na Spišskej Magure až 25 vriec odpadkov, sa rozhodli tentokrát vyčistiť okolie pozdĺž cyklotrasy pri Krížovej Vsi.

V sobotu 12. mája 2018 sa skupinka dobrovoľníkov, tento krát bez bicyklov, pustila do práce. “Zber odpadkov začal na cyklokrižovatke zvanej Horný tankodróm, tam sa naša partia rozdelila na dve skupinky. Prvá skupina odišla zbierať odpadky smerom k Štoparku a odtiaľ smerom na Krížovú Ves – Barvis, čo je úsek dlhý cca 6,7 km. Druhá skupina odišla zbierať odpadky smerom k Dvom lipám, následne cez kalváriu smerom do Krížovej Vsi, na odbočku ku kaplnke a ďalej smerom na lokalitu zvanú “Žaburinec”, čo predstavuje úsek dlhý cca 6 km. Každý člen skupiny nazbieral jedno plné vrece odpadkov. Nebola núdza o rôzne predmety ako korman z bicykla, lyža, rôzne kabáty a svetre,” opisuje priebeh akcie jeden z organizátorov Matej Miko.

Po niekoľkých hodinách mravenčej práce, sa dobrovoľníci potešili, že odpadkov v prírode neležalo pohodených toľko, koľko očakávali (vyzbierali deväť 60-litrových vriec odpadu): “Tešíme sa z toho, že ľudia v regióne začali zmýšľať enviromentálnejšie a odpadu je čoraz menej. Dôležité je uvedomiť si, že odpad netreba vyrábať. Ďakujem všetkým zúčastneným a vďaka patrí aj mestu Spišská Belá za podporu, poskytnutie odpadkových vriec a odvozu,” dopĺňa Matej Miko.

Všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa zišli, aby podporili dobrú vec a spoločne vyčistili okolie cyklotrasy ĎAKUJEME!

Môže Vás zaujímať...

Oznámenia
X