Aktuality
Počet zobrazení 1K

AMK Spišská Belá držiteľom poľského ocenenia „Nietoperz“ 2023

Vyhrali sme 26.ročník “ Nietoperza 2023 „ máme v zbierke toho najvzácnejšieho Netopiera.

V dňoch 10. a 11. novembra 2023 sa v poľskom Kędzierzyne-Koźle už tradične konal 26.ročník  medzinárodnej automobilovej orientačnej súťaže “ Nietoperz „ pre rok 2023, zároveň bola táto súťaž aj 11. a 12.kolom Majstrovstiev Poľska v automobilových orientačných súťažiach a aj súťažou družstiev. Organizácia tejto súťaže mala už tradične vysokú športovú aj spoločenskú úroveň. Súťaž sa skladala z dvoch nočných a dvoch denných jázd zručnosti, dvoch nočných a troch denných etáp orientačných v dĺžke 170 km a tiež testov cestnej premávky a prvej pomoci. Trať bola situovaná v očarujúcej scenérií Hory Svätej Anny a počasie tiež tejto súťaži mimoriadne prialo.

V štartovnom poli súťaže figurovali medzi 29 štartujúcimi posádkami aj dve posádky AMK Spišská Belá a počínali si mimoriadne úspešne.  Posádka št.č.6 Peter Rusiňák – Peter Rusiňák ml. sa stala absolútnym víťazom 26.ročníka “ Nietoperza “ v silnej konkurencii najlepších posádok z Poľska, Čiech aj Slovenska – pozn. autora v poli porazených skončila aj poľská posádka Krzewski Maciej – Krzewski Mateusz – úradujúci víťazi Stredoeurópskeho pohára. Zároveň sa stala víťazom 11. a 12.kola Majstrovstiev Poľska a navyše s posádkou št.č. 4 Igor Houb – Kateřina Veselá ( 13.miesto absolútne ) sme ako družstvo AMK Spišská Belá obsadili skvelé 2.miesto. Sme veľmi šťastní a tešíme sa z vydareného súťažného víkendu, stráveného so super ľuďmi a priateľmi. Záver sezóny sa teda dokonale vydaril.

Len pre zaujímavosť dodám, že ceny s vyobrazením netopiera sú vyrábane ručne, každý z nich je jedinečný originál.

Absolútne poradie 26. ročníka súťaže „Nietoperz“  2023 :

1.miesto  Peter Rusiniak – Peter Rusiňák Jr.       SK AMK Spisska Bela

2.miesto  Maciej Krzewski – Mateusz Krzewski   PL Automobilklub Mysłowicki

3.miesto  Zuzana Klasová – Martin Klasa           CZ Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski

Text a fotodokumentácia: Peter Rusiňák, AMK Spišská Belá